Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką
fot. Gmina Dobrcz
"Historia mojej rodziny" to tytuł pracy konkursowej, za którą Liwia #Lewandowska ze Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Poznając Historię Rodziny Odkrywamy Dzieje Narodu, pod takim hasłem w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się w dniu 09.03.20213 r. Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego.
Co było zadaniem konkursowym?
Jak czytamy w komunikacie organizatorów : "uczniowie spisali historię rodzin na podstawie rozmów z najstarszymi jej członkami, a także w oparciu o źródła historyczne mówiące o tym jak żyli, kochali, walczyli i budowali trudną codzienność nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przodków, którzy stawali w obronie wolności na przestrzeni wieków, pielęgnowali tradycję i miłość do Ojczyzny ".
Materiał: Gmina Dobrcz
Czytaj również
- Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny. Sukces naszej uczennicy
- Bezpieczeństwo podczas ferii. Wizyta ratowników i funkcjonariuszy w szkole
- Warsztaty szkolne z policjantami. Tematem negatywne zjawisko hejtu
- Niezwykły dzień w Starostwie. Wizyta uczniów XIII LO w Bydgoszczy
- Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej. W ramach Licealiady
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!