Policja świętowała dzień przedszkolaka. W jaki sposób?

fot. KMP Bydgoszcz
20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w# całej Polsce, gdyż w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Policjanci z komisariatu w Koronowie towarzyszyli im podczas tak ważnego dla nich wydarzenia.
Około 400 przedszkolaków z całej gminy Dobrcz spotkało się w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dobrczu i zaprezentowało swoje talenty i umiejętności. Tego dnia dla dzieci nie zabrakło wspólnej zabawy oraz uśmiechu.
Policjanci z Koronowa przygotowali krótki pokaz „Autochodzika”, który niejednokrotnie wykorzystywany jest jako pomoc w urealnieniu przepisów ruchu drogowego. Przedszkolaki oraz zerówkowicze to główni użytkownicy „Autochodzika”.
Miesiąc wrzesień oraz obchodzone w tym tygodniu ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pozwoliły w praktyczny sposób przypomnieć najmłodszym mieszkańcom gminy w jaki sposób bezpiecznie korzystamy z dróg.
Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Materiał: asp. Sandra Mindak/ KP w Koronowie
Czytaj również
- Przedszkolaki otrzymały odblaski w akcji „Bądź widoczny na drodze”
- Policja czytała dzieciom. Włączyła się w akcję czytelniczą
- „Sówki” odwiedziły policjantów. Złożyły im życzenia świąteczne
- „Bezpieczny i widoczny przedszkolak”. Policjanci odwiedzili przedszkolaków
- Dla bezpieczeństwa przedszkolaków. Ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię
Dodaj komentarz
Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.
(czytaj więcej)Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!