Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

12 sierpnia 2021 0

Astrobazy na wakacje. Odkrywanie tajemnic kosmosu

Odkrywanie tajemnic kosmosu na sierpniowym niebie to atrakcja#, jaką umożliwiają szkolne obserwatoria astronomiczne, zbudowane dzięki środkom unijnym przekazanym przez samorząd województwa. Część spośród czternastu nowoczesnych astrobaz zaprasza na obserwację gwiazd także w czasie wakacji. Dziś (12 sierpnia) wspólne podziwianie podniebnych konstelacji możliwe będzie w obiektach w Radziejowie i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski).

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2021 0

Piknik Rodzinny w Samociążku. Atrakcji nie brakowało

W lipcu mieszkańcy gminy Koronowo bawili się na Pikniku Rodzinnym Sołectwa Samociążek.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Plaża w Pieczyskach otwarta! Impreza przyciągnęła tłumy

W sobotę 17 lipca oficjalnie otwarto plażę w Pieczyskach. Na imprezę przybyło wielu mieszkańców Koronowa i okolic.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Pierwsze takie w gminie

2 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw w Przedszkolu Samorządowym z Oddziałami Integracyjnymi w Koronowie przy ul. Dworcowej.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0

Spotkanie Emerytów i Rencistów w Koronowie

W październikowe popołudnie odbyło się spotkanie członków polskiego Związku Emerytów i Rencistów z Koronowa w "Emilce".

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

14 nagród burmistrza

19 października w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie, odbyła się miła uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Dla upamiętnienia rocznicy bitwy

Jak co roku członkowie bractwa rycerskiego Koronowska Komandoria Templariuszy upamiętniła rocznicę zwycięskiej bitwy z silami Zakonu Krzyżackiego.

(czytaj więcej)

Wyczółkowski wraca do Gościeradza

13 października oficjalnie zainaugurowało działalność Stowarzyszenie ARTECO im. prof. Leona Wyczółkowskiego w Gościeradzu.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

W rocznicę nadania praw miejskich

Blisko 150 rowerzystów przyjechało w ostatnią sobotę września i wzięło udział w wydarzeniu upamiętniającym 650-lecie nadania praw miejskich w Koronowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Duże zainteresowanie programem

8 października odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy Koronowo zainteresowanych udziałem w programie pn. "Czyste Powietrze", dotowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)

Taneczny weekend w koronowskiej hali

6-7 października koronowska hala widowiskowo-sportowa była „stolicą” tańca.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Tryszczyn dla Niepodległej

W Tryszczynie odbyły się lokalne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)

W powiecie też warzą piwo

Ponad 150 tytułów piw od bardzo lekkich po ekstremalnie mocne oraz kilka cydrów, przy dobrej muzyce, zabawie, prelekcjach blogerów i rozwiązywaniu quizu wiedzy o piwie, mogli spróbować uczestnicy siódmego już Festiwalu Piwa BeerGoszcz.

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

Zwiedzili Gdańsk i Sopot

Mieszkańcy sołectwa Witoldowo uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Gdańska i Sopotu. Po raz kolejny przekonano się, że w grupie siła.# Sołectwo, dzięki któremu odbył się wyjazd, uszczęśliwiło nie tylko małych, ale i ,,dużych" mieszkańców wsi.

(czytaj więcej)

Specjaliści rozmawiali

12 września w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie zorganizowana została konferencja pt. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

(czytaj więcej)
0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)