Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

02 kwietnia 2024 0

Trasa posprzątana. Podziękowania dla strażaków

Oczywiście, że nie zapominamy o strażakach... i Oni o nas także. To dzięki strażakom# z OSP KSRG Koronowo mogliście np. w wielkanocny poniedziałek przejechać odcinek trasy przez Grabinę. Reagują na nasze sygnały i działają - złomy usunięte, przejazd możliwy.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
27 marca 2024 0

Warsztaty Wielkanocne. Debiut sekcji rytmiki

Od września 2023 r. w naszej placówce funkcjonują zajęcia z Rytmiki pod #kierownictwem Tetiana Skrypnychenko z podziałem na dwie grupy:

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Warsztaty Wielkanocne. Wiele świątecznych atrakcji

Zapraszamy do fotorelacji z Warsztatów Wielkanocnych które odbyły się w #sobotę 23 marca br. w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Odwiedziny w Koronowie. "Fantastyczne dzieciaki"

Fantastyczne dzieciaki" z Sitowca przyjechały dziś do #Koronowa.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

"Bezpieczne ferie". Spotkanie z półkolonistkami w Brzozie

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili# zajęcia dla półkolonistów w Świetlicy Środowiskowej w Brzozie. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Bal karnawałowy z niespodziankami. Zabawa dopisała

W minionym tygodniu w sali ZHP Hufiec Koronowo zorganizowano Bal Karnawałowy# dla dzieci. Różnorodność atrakcji stanowiła wspaniałą zabawę i wiele pozytywnych wrażeń, które wspominamy do dziś. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następny bal.

(czytaj więcej)
01 lutego 2024 0

Bal karnawałowy dla dzieci. Centrum Kultury Synagoga zaprasza

Do końca karnawału zostało jeszcze trochę czasu i z tej okazji zapraszamy# wszystkie dzieci na bal karnawałowy do Centrum Kultury Synagoga w Koronowie. Bal odbędzie się 10 lutego, a zaczynamy o godzinie 16:00. Czekają na was niezapomniane przeżycia.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

"Bawmy się , śmiejmy się.." Zabawa karnawałowa Koła PZERiI w Koronowie

W dniu 24.01.2024 r. w restauracji ROVITA w Pieczyskach odbyła się zabawa# karnawałowa Koła PZERiI w Koronowie.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

VI Retro Karawana! Suma przerosła oczekiwania

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasza Karawana odbyła trasę pokazową po powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2024 0

Koronowo gościło 32 Finał W0ŚP. Zabawa z akcentem artystycznym

W niedzielę 28 stycznia w koronowskiej hali MGOSiR odbył się# 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)