Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Pierwsze takie w gminie

2 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw w Przedszkolu Samorządowym z Oddziałami Integracyjnymi w Koronowie przy ul. Dworcowej.

(czytaj więcej)
21 października 2018 0

Spotkanie Emerytów i Rencistów w Koronowie

W październikowe popołudnie odbyło się spotkanie członków polskiego Związku Emerytów i Rencistów z Koronowa w "Emilce".

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

14 nagród burmistrza

19 października w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie, odbyła się miła uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Dla upamiętnienia rocznicy bitwy

Jak co roku członkowie bractwa rycerskiego Koronowska Komandoria Templariuszy upamiętniła rocznicę zwycięskiej bitwy z silami Zakonu Krzyżackiego.

(czytaj więcej)

Wyczółkowski wraca do Gościeradza

13 października oficjalnie zainaugurowało działalność Stowarzyszenie ARTECO im. prof. Leona Wyczółkowskiego w Gościeradzu.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

W rocznicę nadania praw miejskich

Blisko 150 rowerzystów przyjechało w ostatnią sobotę września i wzięło udział w wydarzeniu upamiętniającym 650-lecie nadania praw miejskich w Koronowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Duże zainteresowanie programem

8 października odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy Koronowo zainteresowanych udziałem w programie pn. "Czyste Powietrze", dotowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)

Taneczny weekend w koronowskiej hali

6-7 października koronowska hala widowiskowo-sportowa była „stolicą” tańca.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Tryszczyn dla Niepodległej

W Tryszczynie odbyły się lokalne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)

W powiecie też warzą piwo

Ponad 150 tytułów piw od bardzo lekkich po ekstremalnie mocne oraz kilka cydrów, przy dobrej muzyce, zabawie, prelekcjach blogerów i rozwiązywaniu quizu wiedzy o piwie, mogli spróbować uczestnicy siódmego już Festiwalu Piwa BeerGoszcz.

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

Zwiedzili Gdańsk i Sopot

Mieszkańcy sołectwa Witoldowo uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Gdańska i Sopotu. Po raz kolejny przekonano się, że w grupie siła.# Sołectwo, dzięki któremu odbył się wyjazd, uszczęśliwiło nie tylko małych, ale i ,,dużych" mieszkańców wsi.

(czytaj więcej)

Specjaliści rozmawiali

12 września w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie zorganizowana została konferencja pt. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

(czytaj więcej)

Dożynki Powiatowo-Gminne w Solcu Kujawskim

8 września w Solcu Kujawskim podczas Dożynek Gminnych i Powiatowych odbyło się zwieńczenie corocznego, gospodarskiego trudu.

(czytaj więcej)
06 września 2018 0

Pożeganli lato

5 września w Barze u Emilki w Koronowie przy muzyce odbyło się# pożegnanie lata Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Koronowie.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)