Polfinek z Koronowa z wizytą w przedszkolu. Dzieci otrzymały odblaski
fot. Komisariat Policji w Koronowie
Pani Profilaktyk z koronowskiego komisariatu odwiedziła dzieci z Przedszkola Samorządowego #nr 2 w Dobrczu. Funkcjonariuszka poprzez zabawy uczyła najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze oraz odpowiadała na najbardziej dociekliwe pytania odnośnie zawodu policjanta.
Podczas dzisiejszego (5.09.2025) spotkania policjantka przypomniała młodym słuchaczom o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz obowiązku jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami.
Dzieci dowiedziały się, gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz jak należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Wszyscy razem przypomnieli sobie numery alarmowe do służb ratunkowych. Chętni mogli zobaczyć zaprezentowane przez stróżów prawa kajdanki, pałkę policyjną czy też tzw. „lizaka” – tarczę do zatrzymywania pojazdów na drodze.
Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki w kształcie radiowozu w ramach kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”.
materiał st. asp. Sandra Mindak Komisariat Policji w Koronowie
Czytaj również
- Policjantka u dzieci w "Misiowej Chatce". Spotkanie w miłej atmosferze
- Wspólne świętowanie. Najmłodsi mieszkańcy Koronowa powitali wiosnę
- Przedszkolaki z Koronowa uczyły się zasad bezpieczeństwa z policjantką
- Policjanci z Koronowa z wizytą u przedszkolaków w „Ence Pence”
- Energia, uśmiech i sportowa rywalizacja. Za nami XI Spartakiada Przedszkolaka
Dodaj komentarz
Narodowy Dzień Zwycięstwa. Kapitulacja III Rzeszy
8 maja obchodzona jest rocznica #zakończenia II wojny światowej w Europie i Narodowy Dzień Zwycięstwa.
(czytaj więcej)Wspomnienie św. Stanisława. Jeden z głównych patronów Polski
8 maja, w Kościele katolickim #w Polsce przypada główna uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika.
(czytaj więcej)Nietypowe kleszcze. Nie spotkamy ich w lasach
Majówka sprzyja spacerom i odpoczynkowi #wśród zieleni. To także czas, gdy temat kleszczy wraca częściej. W ostatnich latach w mediach pojawiają się informacje o nietypowych osobnikach, które mają aktywnie poszukiwać żywiciela. Co wiemy na ich temat?
(czytaj więcej)Syrop z lilaka. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe
Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak #pospolity, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!