Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

08 sierpnia 2022 0

Ratownicy poprowadzili zajęcia z pieskami dla MDP

4 sierpnia gościliśmy na zbiórce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wraz z# naszym planistą, druhami i ich czworonogami oraz ratowniczką z zaprzyjaźnionej Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz opowiedzieliśmy przyszłym strażakom o trudach i satysfakcji z pracy z psami. Staraliśmy podzielić się i zaszczepić w młodych sercach pasję do ratownictwa, poszukiwań i samorozwoju.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Ku pamięci zmarłego kolegi. Strażacy uruchomili syreny

7 sierpnia 2022 roku o godz. 8:00 we wszystkich# Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz jednostkach OSP oddano hołd funkcjonariuszowi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który zginął w wypadku podczas służby. Wyrazy współczucia do najbliższych kierują wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

W oczekiwaniu na obwodnicę. Skierowano wniosek do KPRM

Od dłuższego czasu mieszkańcy Koronowa zabiegają o budowę obwodnicy dla# miasta. Na tak wielką inwestycję potrzeba jednak „worka pieniędzy”, których koronowski samorząd nie ma. Dlatego władze Koronowa sporządziły wniosek do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety, okazało się, że budowa obwodnicy Koronowa nie została ujęta w „Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Elektryczne radiowozy trafią do jednostek. Wśród nich jest Bydgoszcz

4 sierpnia kujawsko-pomorski garnizon wzbogacił się o kolejne elektryczne radiowozy. Tym# razem cztery oznakowane samochody marki Hyundai e-Kona trafią do Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z WFOŚiGW w Toruniu oraz budżetu Policji.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Urządzenie do terapi EEG nadal niesprawne. Stoi tak od 2016 roku

Nie działa urządzenie do terapii EEG w# koronowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uszkodzeniu uległo oprogramowanie, którego od ponad sześciu lat nie udało się naprawić!

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Będzie budowany parking. Została podpisana umowa

Dziś podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjno-Sanitarnych „INŻBUD” Andrzej i# Robert Kortas na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Koronowie.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Można złożyć wnioski

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani# nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Trwa nabór do projektu o zapobieganiu upadków seniorów

Zapraszamy seniorów do udziału w# marszałkowskim programie zapobiegania upadkom. Z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii wynika, że upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia. W tegorocznej edycji programem zostanie objętych ponad tysiąc mieszkańców naszego regionu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Trwa budowa ul. Sienkiewicza. Na czym stoją prace?

Nadal trwa intensywna budowa ulicy# Sienkiewicza w Koronowie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Strażacy upamiętnili powstanie. W Bydgoszczy i powiecie włączyli syreny

Punktualnie o godz. 17:00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w #Bydgoszczy oraz w licznych jednostkach OSP rejonu chronionego włączono syreny oraz sygnały świetlno-dźwiękowe, oddając hołd i upamiętniając wydarzenia oraz bohaterów Powstania Warszawskiego biorących udział w walce o Niepodległą Polskę.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono inwestycję z budową boiska sportowego. Można od dziś grać

Zakończyła się inwestycja związana z budową boiska sportowego wraz z zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół we Wtelnie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Bydgoszcz odbierze bioodpady. Porozumienie wejdzie za 3 lata

Koronowski samorząd zawarł porozumienie z miastem Bydgoszcz na odbiór bioodpadów. Porozumienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Wierzchucin Królewski zabiega o oświetlenie. Czekają na decyzję

Dopiero po uzupełnieniu dokumentacji projektowej będzie można# wykonać oświetlenie w Wierzchucinie Królewskim. Niestety, gmina Koronowo nie jest właścicielem działki, na której mają stanąć lampy, więc trzeba jeszcze czekać na postępowanie administracyjne.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Czy OSP Wtelno wejdzie do KSRG? Zdania są podzielone

Gmina Koronowo „pod względem wskaźników ochrony przeciwpożarowej prowadzonych przez# Państwową Straż Pożarną jest oceniana na wysokim poziomie” – nie ma więc potrzeby, aby Ochotniczą Straż Pożarną we Wtelnie włączyć do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Tak uważają władze gminy Koronowo.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono II etap prac konserwatorskich. Oto efekty prac

W tym roku Przed konserwacją w ramach II etapu zostały przeprowadzone prace# konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Trójcy w Byszewie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o rozpoczęciu ósmego# naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na 2023 r. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające# wybuch największego zrywu zbrojnego w okupowanej Europie. Od 1 sierpnia 1944 r. przez 63 dni Powstańcy prowadzili przeciwko Niemcom heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej Polska.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)