Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

26 września 2021 0

Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Kto może z nich skorzystać?

Seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w# placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę. Na swoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdą wpis o przebytym szczepieniu

(czytaj więcej)
26 września 2021 0

Program „Czyste Powietrze” ma już trzy lata. Ponad 20 tys. złożonych wniosków

W piątek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w# Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu trzech lat rządowego Programu „Czyste Powietrze” w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
26 września 2021 0

Nieprawidłowo eksponują ceny. Co drugi sprzedawca popełnia błędy

Czy wiesz ile zapłacisz za produkt, który wkładasz do# koszyka? Czy bardziej opłaca się kupić pomidory pakowane czy te na wagę? Ser w opakowaniu 250 czy 500 gramów? Podpowiadamy, jak możesz porównać różne oferty. Inspekcja Handlowa na zlecenie Prezesa UOKiK skontrolowała, jak sprzedawcy informują o cenach. Błędy popełnił co drugi sprzedawca, a zastrzeżenia wzbudził co siódmy skontrolowany produkt.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Wypłacono ponad 63 mln zł z „Dobrego Startu” w kujawsko-pomorskim

Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 plus z# programu „Dobry Start”. Najwięcej wniosków złożono w mazowieckim, bo blisko 422 tys., a najmniej w opolskim, bo 64,5 tys. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS trafiło 159 tys. wniosków.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Uzyskaj profesjonalną pomoc. Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

Od poniedziałku, 6 września działa nowa# całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
04 września 2021 0

Minister Niedzielski w Bydgoszczy. Jubileusz w urzędzie wojewódzkim

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył wczoraj w# obchodach Jubileuszu 40-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Uroczystość odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 września 2021 0

Zmiany w programie „Rodzina 500+”. O tych rzeczach musisz pamiętać!

Podobnie jak w przypadku programu „Dobry start”, wniosek o# świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+” wkrótce złożymy wyłącznie online. Również samą obsługą programu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie. Rodziny mogą być spokojne – najważniejsze zasady działania programu się nie zmienią i nikt, kto dzisiaj ma prawo do świadczenia, go nie straci.

(czytaj więcej)
03 września 2021 0

Ostatni dzwonek na spis powszechny. Został już tylko miesiąc!

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do# 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.

(czytaj więcej)
02 września 2021 0

Zwolnienie ze składek najlepiej ocenianą pomocą przez przedsiębiorców

Zwolnienie z obowiązku opłacania składek jest# najlepiej ocenianym instrumentem wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2021 0

Egzamin ósmoklasisty i matura w 2022 roku. Resort edukacji przedstawił terminy

W 2022 r., podobnie jak w roku 2021, egzamin ósmoklasisty i# egzamin maturalny zostaną przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2021 0

Do kogoś uśmiechnęło się szczęście. Co tydzień będzie dostawał 600 zł

Do grona zwycięzców w grze „Szybkie 600” w# Bydgoszczy dołączyła kolejna już osoba.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2021 0

Sobotni wzrost zakażeń w skali kraju. Sprawdzamy statystyki z regionu

28 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 290 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby odnotowano 5 przypadków śmiertelnych, w tym 4 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2021 0

„Dobry start”. Już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie

Rodzice doskonale radzą sobie ze składaniem wniosków# online. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie programem „Dobry start” – od 1 lipca br. złożono już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie. – Do tej pory wypłacono już ponad 2,8 mln świadczeń na kwotę prawie 845 mln zł – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2021 0

„Senior+”. Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek przekroczy tysiąc

Dzienne Domy i Kluby „Senior+” to wyjątkowe i wartościowe miejsca# z bogatą ofertą zajęć dla osób starszych. – Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek w całej Polsce przekroczy tysiąc, powstanie 112 nowych ośrodków. To doskonała wiadomość. Jeszcze w 2015 r. w całym kraju było ich zaledwie 99 – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2021 0

W Polsce ponad 200 przypadków koronawirusa. Sprawdzamy sytuację w regionie!

20 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało# o 212 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby odnotowano cztery przypadki śmiertelne. Jedna osoba miała choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2021 0

Sześć zakażeń w kujawsko-pomorskim. Środowy raport z resortu zdrowia

18 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 208 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby odnotowano jeden przypadek śmiertelny. Osoba ta miała choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2021 0

Ponad 200 zakażeń w kraju. Pandemia znowu przybiera na sile?

17 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 221 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby odnotowano siedem przypadków śmiertelnych. Trzy osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)