Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 1

„Chcemy normalnie żyć, pracować i płacić podatki”. Konflikt mieszkańców z gminą

Od kilkunastu lat trwa konflikt między członkami Wspólnoty #Mieszkaniowej „Samociążek 7 – Szkoła” a gminą Koronowo. Sprawę rozstrzygnie sąd.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„To jest dla gminy zadaniem priorytetowym”. Remont będzie na 2023

Tak zapewnia burmistrz Koronowa, a sprawa dotyczy remontu świetlicy wiejskiej w# Tryszczynie. Inwestycja zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„Projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień”. Czy będzie rondo?

Koronowski samorząd prowadzi rozmowy z przedstawicielami# Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 56. W pierwszej kolejności chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie. Na razie przygotowywany jest projekt przebudowy drogi.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Morsy rozpoczęły sezon. Zaczynają aktywnie świętować niepodległość

Grupa Koronowskie Morsy już rozpoczęły sezon i przygotowuje się do# aktywnego świętowania niepodległości oraz zachęca do udziału i współpracy a także do regularnego morsowania.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Spłonął blisko dwustuletni dąb szypułkowy. Trwają poszukiwania sprawcy

12 października na terenie tzw. „Grabiny”, spłonął blisko dwustuletni dąb szypułkowy.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Strażacy ratują w ramach „posiadanych możliwości”. Sprawa ratowania nad wodą

Strażacy z gminy Koronowo w ramach podstawowego „ratownictwa wodnego” mogą brać# udział w akcjach podwodnych, o ile posiadają zdolności i możliwości udzielenia pomocy.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Przeglądy sprzętu strażaków są okresowe. Temat poruszono na sesji

Kwestie związane z ochroną przeciwpożarową często poruszane są na# sesjach koronowskiej Rady Miejskiej. Tak było i podczas sierpniowych obrad.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Obchody 40. rocznicy utworzenia Wojskowych Obozów Internowania

„Władze komunistyczne zgotowały dla# internowanych warunki przywodzące na myśl sowieckie łagry. W czasie ostrej zimy zatrzymani działacze musieli spać w starych, nieogrzewanych namiotach. Wielu z nich zapłaciło za to utratą zdrowia. Upamiętnienie ofiar komunistycznego terroru jest obowiązkiem niepodległej Polski” – mówił w Bydgoszczy podczas ogólnopolskich obchodów upamiętniających 40. rocznicę powstania Wojskowych Obozów Internowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Zakończono I etap konserwacji ambony. Jak wygląda efekt?

Tegoroczny zakres prac nad konserwacją rokokowej ambony wraz z# obrazem olejnym z przedstawieniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Parafii p.w. św. Michała Archanioła we Wtelnie obejmował realizację I etapu, w zakresie którego przeprowadzono konserwację kosza, balustrady schodów oraz zaplecka ambony.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

OSP Wierzchucin Królewski z nowym wozem. Samochód jest w gotowości

Ochotnicza Straż Pożarna Wierzchucin Królewski z# nowym wozem strażackim! Średni samochód ratowniczo - gaśniczy w gotowości!

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Wiesława Majecher-Karwowska laureatką tytułu „Patron bezpiecznych dróg 2022”

Inz. Wiesława Majcher-Karwowska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w# Bydgoszczy została laureatką tytułu honorowego „Patron Bezpiecznych Dróg 2022”. Na co dzień nasza Koleżanka realizuje zadania, związane m.in. z opiniowaniem projektów zmian stałych i czasowych organizacji ruchu na drogach wojewódzkich, krajowych i autostradach, przebiegających przez nasze województwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Rowerowe Koronowo przygotowali spot. Uświadamiają aby nosić odblaski

Stowarzyszenie Rowerowe Koronowo wspólnie z Komisariatem Policji w# Koronowie przy współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Koronowie oraz Rajdowym Mistrzem Polski Marcinem Gagackim stworzyli profilaktyczny spot. Film ma za zadanie uświadomić ludzi aktywnych na drogach, aby w okresie jesienno-zimowym nosili odblaski.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Dzieci z burmistrzem w Kancelarii Sejmu. Przywitano ich przez Marszałka Sejmu

W tym tygodniu burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski wyjechał z# dziećmi gminy Koronowo do Kancelarii Sejmu.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Odnowiono polichromę na sklepieniu kościoła. Sufit odzyskał dawny blask

Zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie i# restauratorskie polichromii znajdujących się na sklepieniu nawy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)