Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 marca 2023 0

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Gospodarz wsi, służący lokalnej społeczności. Wojewódzki Dzień Sołtysa

Podziękowanie sołtysom za ich codzienny trud oraz wręczenie# nagród laureatom drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości. Tak w skrócie można podsumować – zorganizowaną 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa – uroczystość w sali Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Przygotowali niespodziankę. Mundurowi z Koronowa dla Kobiet z okazji ich święta

Inna forma kwiatka z okazji Dnia Kobiet czekała 8 marca 2023 r na# Panie w Koronowie. Policjanci z koronowskiego komisariatu wraz z Zakładem Karnym w Koronowie oraz Nadleśnictwem Różanna przy wsparciu Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie przygotowali dla obchodzących swoje święto Pań specjalną niespodziankę.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Wydatki, które „nie wygasły”. Prawie 6 mln zł na inwestycje

Prawie 6 mln złotych pozostało w zeszłorocznym budżecie gminy Koronowo. Pieniądze te przewidziane są na inwestycje, które zostaną dokończone w roku 2023.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Rodzina nie ma dostępu do wody pitnej! Od lat zabiegają o budowę

Od kilkunastu lat rodzina z Samociążka mieszkająca na ulicy# Przy Zaporze nie ma dostępu do wody pitnej. Nie wiadomo czy uda się tam wybudować sieć wodociągową. Prywatni właściciele pobliskich działek nie wyrazili bowiem zgody na przebieg wodociągu przez ich grunty.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 1

Od dzisiaj w Koronowie zapłacimy więcej za śmieci. 34 zł i 87 zł to nowe stawki

Niestety, spełniły się nasze wcześniejsze przewidywania i od 1 marca# mieszkańcy gminy Koronowo będą płacić więcej za odbiór odpadów komunalnych. Stawka „pogłówna” za odpady segregowane wzrosła o 7 zł z 27 zł do 34 zł miesięcznie. Natomiast miesięczna opłata za odpady zmieszane to 87 zł, zamiast 88 zł. Pozostawiono jednakże ulgi „rodzinną” i za kompostowanie.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Rewitalizacja rynku. W tym roku zaplanowano 1 mln 170 tys. zł na ten cel

Trwa rewitalizacja rynku w Koronowie. W tegorocznym budżecie #samorządu przewidziano na ten cel 1 mln 700 tys. zł.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Burmistrz odpowiedział na apel mieszkańców. „Petycja ta nie może być uwzględniona...”

Burmistrz Koronowa nie uwzględnił petycji mieszkańców gminy #Koronowo, którzy domagali się zmiany lokalizacji planowanej budowy wieży telefonii komórkowej w Pieczyskach.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Bliżej rozbudowy ponad 9 km DK25. Rozbudowa trasy Obodowo - Mąkowarsko

Wójt Gminy Sośno wydał decyzję o środowiskowych# uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi krajowej nr 25 pomiędzy Obodowem a Mąkowarskiem. Dzięki temu znacząco przybliżamy się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Akademia z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. Wręczono awanse funkcjonariuszom

Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej ppłk# Tomasz Korytowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Koronowie wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Dla szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży

Przy koronowskiej jednostce penitencjarnej powstała strzelnica# pneumatyczna, która będzie wykorzystywana do szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży. Uroczyste otwarcie strzelnicy odbyło się z udziałem Kajetana Rajskiego, Pełnomocnika Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do spraw edukacji prawnej i proobronnej młodzieży.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Prawie 2000 nowych lamp z ponad 3 mln dofinansowaniem! Gdzie będzie wymiana?

Trwa realizacja inwestycji pn. „Modernizacja oświetlenia# ulicznego na terenie Gminy Koronowo”. W ramach inwestycji istniejące lampy wymieniane są na energooszczędne typu LED- łącznie zostanie wymienionych 1 984 szt.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Rada głosowała zgodnie. Sprawdzamy, co działo się na ostatniej sesji

W środę 22 lutego miała miejsce 73. sesja Rady Miejskiej w #Koronowie. Głosowanie przebiegło wyjątkowo sprawnie bez większych „przepychanek”. W wolnych wnioskach podjęto kwestie przebudowy świetlicy w Tryszczynie, jadłodajni w Koronowie, przebudowy mostu w Samociążku oraz zameldowania w Morzewcu.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Stan przygotowania zadań na sieci dróg krajowych. Gdzie zaplanowano prace?

Poza inwestycjami z Rządowego Programu Budowy Dróg #Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic nieustannie przygotowujemy, a następnie realizujemy, szereg zadań mających na celu modernizację dróg i poprawę bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy stan przygotowań zadań na sieci, których realizację planujemy w najbliższych latach.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Dotacje na renowację przyznane. Jakie zabytki zostaną odrestaurowane?

Rada Powiatu Bydgoskiego podczas sesji w dniu# 22 lutego 2023 r. podjęła uchwałę Nr 358/2XXXVI/23 w sprawie udzielenia dotacji w 2023 r. na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Rada Miejska nie zgodziła się na podział. Nie będzie sołectwa Sokole Kuźnica!

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Koronowie decydowano #o ewentualnym podziale sołectwa Mąkowarsko na dwa sołectwa: Mąkowarsko i Sokole Kuźnica. Do podziału nie doszło – zabrakło jednego głosu.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

Od marca za śmieci mieszkańcy gminy zapłacą więcej. Ile

Od marca mieszkańcy gminy Koronowo zapłacą więcej za wywóz śmieci. Z jakim podwyżkami muszą liczyć się mieszańcy?

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

Dotacje dla klubów sportowych. Rozdano 300 tys. zł

W dniu 2 lutego 2023 burmistrz Koronowa #Patryk Mikołajewski podpisał 8 umów z przedstawicielami klubów sportowych dotyczących udzielenia dotacji w zakresie rozwoju sportu na terenie Gminy Koronowo w 2023 roku.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)