Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 lutego 2024 0

Święto Służby Cywilnej. Garnizon Kujawsko - Pomorski

Dzień 17 lutego to symboliczne Święto Służby Cywilnej, a więc wszystkich pracowników, #który codziennie pracują także w Policji. To wyjątkowa okazja, aby podziękować za Ich zaangażowanie i oddanie. Temu właśnie poświęcona była uroczysta zbiórka, którą zorganizowano wczoraj (19.02. 2024 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Lokalni rolnicy biorą udział w strajku! Drogi zablokowane (film)

20 lutego od samego rana rozpoczęły się ponowne ogólnopolskie protesty rolników na# drogach. Blokowane są m.in. drogi krajowe i ekspresowe. Mieszkańcy powiatu nakielskiego muszą w szczególności spodziewać się sporych utrudnień na drogach prowadzących do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Podsumowanie akcji "Bezpieczny pieszy". Bydgoszcz i powiat

Bydgoscy policjanci, przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane# na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wykorzystali do tego system monitoringu ITS. Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Marszałkowskie wsparcie dla prymusów. Ponad 1,2 tys. uczniów ze stypendiami

Ponad 1,2 tys. uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych i średnich otrzyma w #tym roku stypendia marszałka województwa. Wsparcie finansowe trafi do młodych w ramach dwóch projektów edukacyjnych - Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza oraz Prymus Pomorza i Kujaw II.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Jubileusz ciechocińskich tężni. W ubiegłym roku przeszły rewatywilację

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni solankowych w Ciechocinku. #Symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i od ubiegłego roku ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Nagrodzono najlepszych rolników. Złożono podziękowania

W sobotę odbyła się uroczysta Gala Rolnik Pomorza i Kujaw, podczas której przyznano# nagrody dla najlepszych rolników z naszego regionu, a także wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Wojewódzkie Podsumowanie Rankingu Perspektyw 2024. Wyróżniono licea i technika

7 lutego w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy #odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Rankingu Perspektyw 2024. Ceremonia zgromadziła liczne grono przedstawicieli szkół, władz lokalnych oraz gości honorowych.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Rekordowe i groszowe emerytury. Ile wynoszą?

W Polsce jest ponad 6,5 mln emerytów. Chociaż coraz więcej z nich otrzymuje #wysokie świadczenia, to są i tacy, których emerytura wynosi zaledwie kilka groszy. Najwyższa emerytura w kraju wynosi ponad 43 tys. zł brutto, najniższa 2 grosze. W regionie najwyższe świadczenie przekracza 33,3 tys. zł brutto, najniższe wynosi 5 groszy.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Pobocza wiaduktu do poprawki. Mieszkańcy byli zaniepokojeni

Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy wezwał firmę Kormost do dokonania poprawek, po# wykryciu usterek na poboczach wiaduktu w Mąkowarsku. Firma przystąpiła już do prac „poprawkowych”.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Podzielono pieniądze na sport. Konkurs roztrzygnięty

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań #publicznych podmiotom nie zaliczanym do sektora finansów publicznych w roku 2024 w zakresie rozwoju sportu w gminie Koronowo.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Powiat planuje budowę sali. Potrzebne zmiany własnościowe

Aby Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy mogło zlecić budowę sali gimnastycznej w #Solcu Kujawskim trzeba przeprowadzić zmiany własnościowe gruntów pomiędzy Powiatem Bydgoskim, a soleckim samorządem.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

W oczekiwaniu na most. Trwa modernizacja

Prawdopodobnie dopiero w marcu nastąpi otwarcie modernizowanego mostu w Samociążku. #Obecnie mieszkańcy korzystają z objazdów, co znacznie wydłuża dojazd do ich domów.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

Jubileusze Godów w gminie. Medale od prezydenta

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Koronowie w piątek 9 lutego 2024 r. kolejne pary #obchodziły jubileusze małżeńskie.

(czytaj więcej)
09 lutego 2024 0

Zmagania plastyczne dla dzieci rozpoczęte! Konkurs KRUS

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik serdecznie# zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

(czytaj więcej)
09 lutego 2024 0

Kolumna traktorów na DK 10. Ogólnopolski protest rolników (film)

W piątek, 9 lutego z samego rana rolnicy w całej Polsce# rozpoczęli blokady wybranych ulic i dróg. Już przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 10 w Nakle pojawiła się duża komuna ciągników. Rolnicy zmierzają w kierunku Bydgoszczy, gdzie na godzinę 10.00 zaplanowany jest protest pod urzędem wojewódzkim.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Dom Pomocy integruje na wesoło. Bal Karnawałowy w szkole

Integracja jest ważnym elementem naszej aktywności. Na specjalne# zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych w Koronowie wzięliśmy udział w balu karnawałowym.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Kolejna droga zakończona. Oby tak dalej...

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż kolejna droga objęta remontem #została pomyślnie zakończona.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Efekty kontroli zwolnień lekarskich. Do ZUs- u wróciło niemal 177 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli# zwolnień lekarskich prowadzonych w 2023 roku. Wskutek tego do ZUS-u wróciło niemal 177 mln zł, z czego 8,8 mln zł z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)