Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Dożynki w gminie Koronowo. Mieszkańcy podziękowali za plony

W minioną sobotę 10 września 2022 r. w Byszewie odbyły się #Dożynki Gminy Koronowo.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Strażacy zrobili kukłę. Kolejne spotkanie MDP

W minioną sobotę odbyła się kolejna zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w# OSP Wojnowo.

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2022 0

Rocznica bitwy w Byszewie. Miała miejsce inscenizacja

W Byszewie (gmina Koronowo) przywrócono pamięć o BON Koronowo. Odbył się piknik historyczno-militarny, w programie którego były atrakcje, które miały na celu pokazanie jak mniej więcej wyglądały tam walki w 1939 roku.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Percival zakończył dzień Jarmarku. Fani byli zachwyceni

Sobotni wieczór Jarmarku Cysterskiego zakończył koncert zespołu Percival Schuttenbach.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Występ Teatru Rozrywki Trójkąt na Jarmarku Cysterskim. Była dobra zabawa

Podczas tegorocznej edycji Jarmarku Cysterskiego po raz# pierwszy zaprezentowaliśmy Państwu spektakle średniowieczne, które wykonał Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry!

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Jarmark Cysterski w Koronowie. Stoczono Bitwę na „ubitej ziemi”

Po blisko trzech latach przerwy (spowodowanej pandemią) w# ostatni weekend lipca zorganizowano Jarmark Cysterski w Koronowie. Była to już XVIII edycja tej popularnej imprezy. Poprzednia miała miejsce w roku 2019.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Strażacka impreza w Mąkowarsku. Wspólnie świętowano poświęcenie wozu

23 lipca po raz kolejny strażacy z OSP Mąkowarsko postanowili zintegrować się z# mieszkańcami Mąkowarska i zorganizowali strażacki festyn.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

Służba więzienna na Festynie Rodzinnym. Funkcjonariusze przygotowali atrakcje

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w# Koronowie przygotowali niespodzianki dla mieszkańców sołectwa Gościeradz k/Koronowa.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Festyn w Bytkowicach poruszył miejscowych. Czekały na nich liczne atrakcje

W minioną sobotę odbył się Festyn w Bytkowicach — drugi z# trzech zaplanowanych festynów w ramach operacji pt. „Koronowo Naturalnie Inspirujące”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Służba więzienna na otwarciu lata. Co przygotowai dla zainteresowanych?

Na terenie Pieczysk nad Zalewem Koronowskim odbył się festyn z# okazji Otwarcia Lata, który po pandemicznej dwuletniej przerwie zorganizowany został bez żadnych obostrzeń. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Hucznie powitali lato. Impreza trwała od rana do wieczora

25 czerwca odbyło się uroczyste powitanie lata na plaży w# Pieczyskach. Impreza trwała od 10:00 przez 12 godzin, a w tym czasie było też wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)