Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

05 sierpnia 2022 0

Percival zakończył dzień Jarmarku. Fani byli zachwyceni

Sobotni wieczór Jarmarku Cysterskiego zakończył koncert zespołu Percival Schuttenbach.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Występ Teatru Rozrywki Trójkąt na Jarmarku Cysterskim. Była dobra zabawa

Podczas tegorocznej edycji Jarmarku Cysterskiego po raz# pierwszy zaprezentowaliśmy Państwu spektakle średniowieczne, które wykonał Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry!

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Jarmark Cysterski w Koronowie. Stoczono Bitwę na „ubitej ziemi”

Po blisko trzech latach przerwy (spowodowanej pandemią) w# ostatni weekend lipca zorganizowano Jarmark Cysterski w Koronowie. Była to już XVIII edycja tej popularnej imprezy. Poprzednia miała miejsce w roku 2019.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Strażacka impreza w Mąkowarsku. Wspólnie świętowano poświęcenie wozu

23 lipca po raz kolejny strażacy z OSP Mąkowarsko postanowili zintegrować się z# mieszkańcami Mąkowarska i zorganizowali strażacki festyn.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

Służba więzienna na Festynie Rodzinnym. Funkcjonariusze przygotowali atrakcje

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w# Koronowie przygotowali niespodzianki dla mieszkańców sołectwa Gościeradz k/Koronowa.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Festyn w Bytkowicach poruszył miejscowych. Czekały na nich liczne atrakcje

W minioną sobotę odbył się Festyn w Bytkowicach — drugi z# trzech zaplanowanych festynów w ramach operacji pt. „Koronowo Naturalnie Inspirujące”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Służba więzienna na otwarciu lata. Co przygotowai dla zainteresowanych?

Na terenie Pieczysk nad Zalewem Koronowskim odbył się festyn z# okazji Otwarcia Lata, który po pandemicznej dwuletniej przerwie zorganizowany został bez żadnych obostrzeń. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Hucznie powitali lato. Impreza trwała od rana do wieczora

25 czerwca odbyło się uroczyste powitanie lata na plaży w# Pieczyskach. Impreza trwała od 10:00 przez 12 godzin, a w tym czasie było też wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Dzieci żeglowały po zalewie. Uczyły się jak wykonać pierwszą pomoc

We wtorek 14 czerwca br. na terenie Oddziału Żeglarskiego PTTK „Piast” w Pieczyskach,# strażnicy miejscy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla dzieci z bydgoskich pogotowi opiekuńczo wychowawczych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi zwiedzili Toruń

Dzieci z gminy Koronowo z okazji swojego święta wyjechały na# wycieczkę do Torunia. Jak relacjonuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Koronowo „Pogoda i humor dopisały”.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Rowerem 20 km w jedną stronę. Ruszyli do Tazbirowa

W sobotę dnia 04.06.2022 r. spod Gminnego Ośrodka Kultury w# Dobrczu wystartowali uczestnicy rajdu do Tazbirowa, którzy dokonali zapisów w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Przed odjazdem Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki wręczył przybyłym rowerzystom drobne upominki i życzył im przyjemnej wycieczki.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2022 0

Prawdziwe zatrzęsienie atrakcji dla najmłodszych. Świętowano Dzień Dziecka przy MGOK

Wczoraj (1 czerwca) z okazji Dnia Dziecka w Koronowie został zorganizowany festyn pt.# „Integracyjny Dzień Dziecka”. Cała idea polegała na wspólnym celebrowaniu i poznaniu się nawzajem.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
30 maja 2022 0

Mundurowi na festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji było wiele

Funkcjonariusze Służby Więziennej przygotowali# wiele atrakcji dla dzieci z okazji ich święta.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Koronowianie wyjechali zobaczyć „Madame Butterfly”

Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy z okazji Dnia Matki już za nami. Mieszkańcy# Koronowa wyjechali obejrzeć operę „Madame Butterfly” Giacoma Pucciniego.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)