Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

Kto zasiada w komisjach?

Podczas sesji 5 grudnia ustalono skład osobowy komisji koronowskiej rady miejskiej.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Jeszcze tylko kilka dni

Kończą się prace przy budowie trasy Mąkowarsko - Sokole Kuźnica – Koronowo – to bardzo dobra wiadomość dla użytkujących tę trasę osób.

(czytaj więcej)

Zastąpił „politruka”

Włodzimierz Nekanda Trepka wybrany został na stanowisko Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz. Stało się to po rezygnacji poprzednika – byłego oficera LWP.

(czytaj więcej)
08 listopada 2018 0

Lekki wóz dla OSP Wierzchucin Kr.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchucinie Królewskim otrzymała lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

(czytaj więcej)

Liczyli na urząd, zapłacili darczyńcy

- Pół roku czekaliśmy na nowe baterie do urządzenia ratującego życie - defibrylatora AED! – piszą strażacy z OSP w Gościeradzu.

(czytaj więcej)

Koronowo obudziło się!

Spektakularnej klęski doznał władający od 12 lat w Koronowe Stanisław Gliszczyński. Jego młodszy i mało jeszcze doświadczony w politycznych rozgrywkach rywal, pokonał obecnego włodarza gminy w drugiej turze, uzyskując ponad 1 300 głosów więcej.

(czytaj więcej)

„Ciepło bez smogu”

31 października Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski wręczył zarządcom budynków zlokalizowanych w Koronowie świadectwa oraz tablice potwierdzające ogrzewanie ciepłem z miejskiej sieci KPEC Spółka z o.o. i spełnianie kryteriów programu.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Porady są bezpłatne

W świetlicy wiejskiej w Tryszczynie urzędnicy zachęcali do skorzystania z dopłat do zmiany systemu ogrzewania na tzw. ekologiczne.

(czytaj więcej)
26 październik 2018 0

Czy to się gminie opłaca?

Gmina Koronowo wystawiła się na IV edycji targów World Travel Show, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

(czytaj więcej)

Koronowo budzi się!

Jest szansa na przełamanie monopolu dotychczasowych władz gminy Koronowo. Najwięcej głosów na urząd burmistrza zdobył Patryk Mikołajewski. Ale będzie dogrywka.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Kwiaty na pożegnanie

17 października odbyła się LXXVI sesji Rady Miejskiej w Koronowie.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Złożyli wiązanki kwiatów

10 października odbyło się złożenie wiązanek kwiatów z symbolicznym zapaleniem zniczy w związku z przypadającą kolejną rocznicą zwycięskiej bitwy z Krzyżakami pod Koronowem w 1410 roku.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Zobaczmy, kto policzy głosy i przeprowadzi głosowanie

Podano składy Obwodowych Komisji Wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie i ds. ustalenia wyników głosowania. Kto znalazł się w komisjach w gminie Koronowo?

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0
Próbna ewakuacja w Koronowie

„Zadyma” w hali

W minionym tygodniu w hali Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce niecodzienna sytuacja.

(czytaj więcej)

Powstaje wielki most

W ramach budowy S5 powstają imponujące obiekty inżynieryjne. Największym z nich jest przeprawa na Brdzie w rejonie Tryszczyna.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Prom znów popłynie

W tę niedzielę zakończył kursowanie po Zalewie koronowskim prom („Koronowo”). W przyszłym roku znów będzie pływał.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Ulica Długa nieprzejezdna

We wrześniu rozpoczęła się modernizacja chodników i odwodnienia na ulicy Długiej, na odcinku od ul. Jaworowej do ul. Wiśniowej. Polegają one m.in. na instalacji kanalizacji deszczowej.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)