Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

12 kwietnia 2024 0

Alarm w straży. Substancje ropopochodne na jezdni

W dniu 10.04.2024r. (środa), około godziny 9:00 zostaliśmy zadysponowani do# miejscowego zagrożenia w postaci rozlanych na jezdni substancji ropopochodnych w miejscowości Koronowo.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

"Bezpieczny pieszy". Podsumowanie działań w powiecie

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na #bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo jego niechronionych uczestników.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Profilaktycy rozmawiali o bezpieczeństwie. Wizyta w przedszkolu

Starszy posterunkowy Julia Rejment oraz pracownik cywilny Izabela #Adamczak-Trzaskalska, z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, odwiedziły Przedszkole nr 59 mieszczące się przy ul. Braniewskiej 8 w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania i głównym celem wizyty było przekazanie dzieciom informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Wspólny "briefing" w trosce o bezpieczeństwo. "Przejścia sugerowane"

Przejścia sugerowane - w Bydgoszczy jest ich coraz więcej. Niestety, jak się okazuje,# mieszkańcy nie zawsze wiedzą, czym różni się przejście dla pieszych od przejścia sugerowanego.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Niebezbieczne zdarzenie. Zderzenie dwóch tramwajów w Fordonie

Na ulicy Akademickiej w Bydgoszczy doszło do niebezpiecznego zdarzenia# drogowego z udziałem dwóch tramwajów. Policjanci i inne służby pracują na miejscu.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Skusiło go złoto. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do# lombardu. 21-latek, pod osłoną nocy, wybił szybę wystawową, a następnie ukradł znajdującą się tam złotą biżuterię o wartości niemal 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

43 osoby poszukiwane za kratami. Kolejne zatrzymania

Dzięki bydgoskim policjantom z komendy miejskiej oraz podległych komisariatów #kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości trafiły za kraty. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 43 poszukiwanych. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Ratunek wyjątkowego osobnika. Pułapki dla zwierząt

W ubiegłym tygodniu zostaliśmy wezwani do pomocy w uwolnieniu wyjątkowego# osobnika.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Alarm zegarka poszkodowanego. Wypadek na DK10.

Strażacy z Solca Kujawskiego wczorajszy poranek rozpoczęli na #294 km DK10.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Apel o rozwagę na drodze. Pięciu poszkodowanych w szpitalu

W miniony weekend mieliśmy pogodę, która zachęcała do aktywnego spędzania czasu #wolnego. Wielu z bydgoszczan wsiadło na rowery czy motocykle. Niestety, dla pięciu z nich przejażdżki zakończyły się w szpitalu. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Zderzenie trzech aut. Cztery osoby trafiły do szpitala

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę, 6 kwietnia około godziny #18:57 na skrzyżowaniu ulic Jurasza i Skłodowskiej - Curie w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Alarm w straży. Pożar traw w Niemczu

Zgłoszenie dotyczyło pożaru traw w Niemczu, jak się okazało na miejscu właściciel# jednej z posesji palił gałęzie i liście.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Podsumowanie działań "NURD". Wykroczenia w powiecie

Policjanci przeprowadzili na terenie Bydgoszczy i powiatu działania ukierunkowane# na bezpieczeństwo "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Kilka akcji naszej straży. Wybuch chłodnicy, ewakuacja pacjenta

Dnia (czwartek) 04.04.2024r. o godzinie 11:55 zostaliśmy zadysponowani do Dąbrowy# Wielkiej do wybuchu chłodnicy w zakładzie produkcyjnym.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Apel Policji

Uprzejmości nigdy za wiele, tym bardziej jeśli ma ona związek z bezpieczeństwem #na drodze. Dzisiaj obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą i dlatego przypominamy o kulturze oraz szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Warsztaty dotyczące hejtu. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia w #Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Koronowie. Tematem spotkania był hejt wśród rówieśników.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Akcja straży w szkole. Zwarcie instalacji elektrycznej

Krótko po godzinie 13:00 odebraliśmy zgłoszenie o zwarciu instalacji elektrycznej #w jednej z soleckich szkół.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 0

Jechał pijany, z dwoma zakazami. Posiadał narkotyki

Policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który kierował volvo, mając promil #alkoholu w organizmie. Ponadto obowiązywały go dwa zakazy prowadzenia pojazdów, a podczas przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili w nim biały proszek i różową pastę, które okazały się amfetaminą. 39-latek usłyszał zarzuty. Czeka go sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)