Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

25 września 2021 0

Oszuści znów w natarciu. Jedna z seniorek straciła ponad 100 tys. zł

Kolejne osoby zostały oszukane w środę, 22 września, przez# oszustów. Pamiętajmy, że policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów. To oszuści!

(czytaj więcej)
25 września 2021 0

Bydgoscy policjanci sprawdzają czy nosimy maseczki. Podsumowanie akcji

Jakiś czas temu na przystankach oraz w autobusach i# tramwajach oraz w galeriach handlowych można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej i klienci sklepów wielkopowierzchniowych noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek w tych miejscach nadal jest obowiązkowe.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Kolejne narkotyki przejęte przez policjantów. 32-latek w areszcie

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość# narkotykową doprowadziły do zatrzymania 32-letniego bydgoszczanina związanego z tym nielegalnym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma różnego rodzaju narkotyków, a także papierosy bez polskich znaków akcyzy. Sąd aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Kontrole na drogach w regionie. Walka z nielegalnym transportem odpadów

Skoordynowane kontrole służb odpowiedzialnych m.in. za# bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ochronę środowiska na terenie kujawsko-pomorskiego zakończone ujawnieniem nieprawidłowości.

(czytaj więcej)
04 września 2021 0

Prędkość zabija. Na drogach jest zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań

Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" zatrzymali w# sierpniu 43 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

(czytaj więcej)
02 września 2021 0

Kierowców bez wyobraźni nie brakuje. Niektórzy nadal jeżdżą po alkoholu

Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali# 11934 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ujawniając 38 kierujących jadących „na podwójnym gazie”. Wszyscy zatrzymani ponieśli konsekwencje swoich czynów.

(czytaj więcej)
02 września 2021 0

Ukradł rower górski. Teraz poszukują go policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zwracają się z prośbą o# pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2021 0

Wędkarz ofiarą złodzieja. Sprawcą okazał się mieszkaniec Koronowa

Policjanci z Koronowa ustalili i zatrzymali sprawcę# kradzieży pieniędzy pozostawionych przez pokrzywdzonego w niezamkniętym aucie. 65-latek usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży. Odpowie za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż był już skazany i odbył karę za podobne przestępstwo.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2021 0

Zachowanie rowerzystów pod lupą policjantów. Jakie błędy popełniają?

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj# wojewódzkie działania pn. „Rowerzyści”, ukierunkowane na bezpieczeństwo cyklistów, którzy są obok pieszych najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2021 0

Rozpoczyna się ostatni weekend wakacji. Policja apeluje o ostrożność na drodze

Dzisiaj zaczyna się ostatni weekend wakacji. To czas# powrotów, który wiąże się ze znacznym natężeniem ruchu kołowego. W związku ze zwiększonym ryzykiem wszelkiego rodzaju zdarzeń niepożądanych, w tym wzrostem liczby wypadków drogowych, na drogach naszego województwa należy spodziewać się większej liczby policjantów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2021 0

Seniorki straciły oszczędności życia. Jedna z nich wyrzuciła 44 tys. zł z balkonu

Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli# wczoraj dwie bydgoszczanki na łączną kwotę 50 tysięcy złotych. 89 i 88-latka straciły pieniądze, po tym jak odebrały telefon od „fałszywego” policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów. To oszuści!

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2021 0

Zachowanie wypoczywających odbiegało od idealnego. Interweniowali policjanci

W czasie minionego weekendu policjanci ogniwa wodnego# bydgoskiej komendy stacjonujący nad Zalewem Koronowskim mieli pełne ręce roboty. Interweniowali wobec osób używających ognia w lesie bądź w bliskiej odległości ściany lasu, pływających łodzią o mocy przekraczającej dopuszczalną jej moc na Zalewie Koronowskim, a także pomagali osobom, którym przewrócił się jacht i zabezpieczali rajd rowerowy.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2021 0

Uszkodzenie gazociągu w Łochowie. Ewakuowano ponad 20 osób

We wtorek, 17 sierpnia krótko przed godziną 10 w Łochowie (gm. Białe Błota) przy# Szosie Nakielskiej doszło do uszkodzenia gazociągu podczas wykonywanych prac. Droga jest nieprzejezdna. Przeprowadzono również ewakuację.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2021 0

Nowa metoda oszustów! Tym razem chodzi o pocztę głosową

Na temat fałszywych SMS-ów z prośbą o# dopłatę informowaliśmy już kilka razy. Przestępcy prześcigają się w pomysłach dotyczących treści SMS-a, chcąc stworzyć wrażenie legalności takiej wiadomości. Właśnie rozpoczęli wysyłanie wiadomości o „poczcie głosowej”.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2021 0

Kontrolowali przede wszystkim prędkość. Łamiących przepisy nie brakowało

W ramach działań krajowych bydgoscy policjanci prowadzili w# piątek (13.08.2021) działania „Prędkość”. Funkcjonariusze główną uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2021 0

Nowa substancja psychoaktywna. Jej zażycie może doprowadzić do śmierci!

W Polsce pojawił się narkotyk nowej generacji o# nazwie MDMB-4cd-PINACA, którego jednokrotne zażycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet śmierci.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2021 0

Kolejni piraci drogowi wyeliminowani. Pomocny okazał się dron (film)

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie obserwowali# ruch pojazdów na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Tym razem obserwowali zachowanie kierowców z powietrza. Policyjny dron z góry namierzał kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 0

Ćwierć kilograma narkotyków w pokoju 30-latka. Teraz siedzi w areszcie

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość# narkotykową zatrzymali mieszkańca gminy Osielsko mającego związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez niego pokoju policjanci zabezpieczyli woreczki z amfetaminą, marihuaną oraz MDMA o łącznej wadze ponad 250 gramów. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(czytaj więcej)
0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)