Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

15 lutego 2023 0

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Sprawdź do kiedy należy zgłosić chęć oddania!

Robisz porządki na wiosnę. Posiadasz starą zepsutą pralkę, fotel czy lodówkę i nie wiesz co z nimi zrobić.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

Koronowskie Impresje Kulturalno - Kulinarne. Wydarzenie już w marcu!

Za miesiąc wracamy z kolejnym kolorowym i pysznym wydarzeniem#, którego organizatorem jest Gminna Rada Kobiet w Koronowie, zrzeszająca wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Koronowo (a mamy ich aż 24!) przy współpracy z Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Koronowo i MGOSiR Koronowo.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Już w niedzielę WOŚP! Co zaplanowano w Koronowie?

Sztab MGOK WOŚP Koronowo zaprasza!

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Paliwa gazowe w 2023 r. Refundacja podatku VAT

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej# w Koronowie informuje, że można składać wnioski o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2023 0

Ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy do zapisów na ferie

Zapraszamy na Ferie Zimowe w MGOK!

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Coroczny obowiązek. Złóż informację o wyrobach zawierających azbest

W związku z obowiązkiem corocznego składania #,,Informacji o wyrobach zawierających azbest” wynikającym z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011 r. Nr 8, poz. 31), informujemy, iż przedmiotowe Informacje należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Koronowie w terminie do 31 stycznia 2023 r.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2023 0

Zapytaj o zasiłki, świadczenia i ulgi. Skorzystaj z dyżurów telefonicznych ZUS

Mieszkańcy województwa mogą skorzystać z eksperckich# dyżurów telefonicznych, które odbędą się w tym tygodniu. Tematyka dotyczyć będzie zasiłków, świadczeń emerytalno-rentowych, ulgi na start, świadczeń dla rodzin, zasad podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, a także zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Mikołajkowy czas niespodzianek. Już w ten weekend!

Serdecznie zapraszamy na "Mikołajkowy czas niespodzianek"!

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Spowodowała kolizję, a później uciekała przed patrolem. Była nietrzeźwa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej #bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kiedy się odbędzie?

14 listopada odbędzie się spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które# odbędzie się około godz. 17:00 w Remizie OSP KSRG Koronowo.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Kolejny cykl „Poznaj Gigantów”. Tym razem jest o lekarzach

Są przykładem i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Cykl edukacyjny# Urzędu Marszałkowskiego „Giganci Kujaw i Pomorza” to seria spotkań online promujących zasłużone postaci związane z naszym regionem. W ramach tegorocznej edycji poznamy sylwetki działających na rzecz rozwoju medycyny. Zapraszamy także do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Ruszył nabór wniosków o usunięcie azbestu. Gdzie go złożyć?

17 października ruszył nabór wniosków w ramach# Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Rozpoczął się nabór

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2023.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022. Jak wziąć udział w konkursie?

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022”.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Mikołajkowe Warsztaty Rolkarskie. Będą łączone z zawodami

17 grudnia w Koronowie odbędą się warsztaty rolkarskie połączone z Halowymi Mistrzostwami Koronowa o Puchar Burmistrza!

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Spotkanie autorskie z Markiem Piekarczykiem. Będzie podpisywać książki

Zapraszamy 24.11.22 o godz. 18:00 do# Centrum Kultury Synagoga w# Koronowie na spotkanie autorskie z Markiem Piekarczykiem dot. jego książki zat. "Zwierzenia Kontestatora".

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)