Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 sierpnia 2022 0

Zagrożenie podniesienia się poziomu wód w rzekach. Jakie są na to szanse?

Na terenie zbiorników wodnych i rzek pojawiło się zagrożenie powodziowe. Istnieje szansa, że# gwałtownie wzrośnie stan wody

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2022 0

Triathlon Polska 2022 – będą utrudnienia na drogach dla kierowców i nie tylko

W dniach 20/21 sierpnia (sobota/niedziela) w# Bydgoszczy odbędzie się Triathlon Polska. Część biegowa będzie organizowana w Myślęcinku. Rowerzystów napotkamy natomiast na drodze z Bydgoszczy do Borówna, gdzie zostanie zorganizowany etap pływacki.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2022 0

Dziś można się spodziewać burzy z gradem. Będą duże porywy wiatru

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie#Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzą z gradem 2 stopnia.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 0

Bawił się na imprezie i zaginął. Trwają poszukiwania Mateusza Śledzia

W niedzielę (14.08.2022r.) w godzinach popołudniowych policjanci zostali# poinformowaniu o zaginięciu 20-letniego mieszkańca Gutowca (gm. Czersk).

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Możesz zostać ratownikiem wodnym. Od czego zacząć?

WOPR-owcy czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w# kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Ostatni „gwizdek” aby złożyć wniosek o środki na Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

Jeszcze przez tydzień – do 16 sierpnia br. – trwa nabór wniosków o# środki na utworzenie i wyposażenie centrum w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. – Zachęcam gminy i powiaty do dołączenia do programu, wspólnie uda nam się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wielu osób z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Parafialny festyn w Bazylice. Uroczystości z okazji święta WNMP

Z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, w# Bazylice WNMP w Koronowie odbędzie się Parafialny Festyn o godz. 11.00. W planach są występy lokalnych artystów, grill, dmuchańce, gry i zabawy.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Pielgrzymka rowerowa do Byszewa. Na miejscu będzie koncert Maryjny

15 sierpnia odbędzie się uroczysty koncert wykonany przez Kwartet Virtuoso w# Byszewie. Będzie temu też towarzyszyć IV Rowerowa Pielgrzymka do Byszewa.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Duże prawdopodobieństwo burzy z gradem! Kiedy się ich spodziewać?

Od godz. 22:00 dnia 05.08.2022 do godz. 06:00 dnia 06.08.2022, prognozowane są# burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

„Przystanek historia”. Piknik kultywujący pamięć o BON

Przystanek Historia, 1939 – Przywracamy Pamięć BON Koronowo – pod# taką nazwą odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2022 r. w Byszewie Piknik Historyczno – Militarny.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Uczniowie mają szanse sięgnąć po stypendia. Około 1.5 tys. otrzyma pieniądze

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i# utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznawane są w ramach trzech marszałkowskim programów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Wnioski będzie można składać od 1 września.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zbliżają się „Arie na plaży”. Zaśpiewają soliści z Opery Nova

Opadł kurz po Bitwie pod Koronowem, a już w# najbliższy piątek (5 sierpnia) na plaży w Pieczyskach odbędą się „Arie na plaży”.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Od dziś jest darmowy parking w centrum miasta. Jak długo tak zostanie?

Od 2 sierpnia nie pobiera się opłaty za parkowanie pojazdów przy ul. Plac Zwycięstwa w Koronowie. Do odwołania parking będzie darmowy.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

25 sierpnia pierwsze 14. emerytury. Nie trzeba będzie składać wniosków

Już w tym miesiącu, 25 sierpnia, ZUS rozpocznie wypłatę #14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Do 30 listopada można składać wnioski o 300 zł

Termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” upływa z# ostatnim dniem listopada. Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września.Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi zdecydowanie szybciej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Konkurs wojewódzki na najbardziej pomysłowe witacze

W sierpniu rolnicy dziękują za plony i świętują – to czas dożynek. Na# wsiach pojawiają się wówczas instalacje zwane witaczami. Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”, na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
20 lipca 2022 0

Zbliża się Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie serdecznie# zaprasza w dniach 30-31 lipca 2022 na tegoroczną XVIII edycję Jarmarku Cysterskiego w Koronowie podczas którego, po trzyletniej przerwie odbędzie się inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.

(czytaj więcej)
20 lipca 2022 0

Nadchodzą upały. Jak się przed nimi chronić?

W tych gorących dniach należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla# osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)