Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
18 października 2018
Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego

Wiózł papierosy bez akcyzy

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” w minioną sobotę (13.10.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 25, sprawdzając m. in. stan trzeźwości kierujących. Tuż przed godziną 17.00 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem doblo na łódzkich numerach rejestracyjnych.

- Mimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca się im nie podporządkował, a wręcz przeciwnie, znacznie zwiększył prędkość. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Poinformowali o tym natychmiast dyżurnego, który skierował dodatkowy patrol. Mężczyzna za nic miał sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Nie zwracał również uwagi na obowiązujące przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu: m. in. jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowościach Gościeradz i Tryszczyn, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu, zmuszał innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska (Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy). - Jego dalszą jazdę uniemożliwił patrol, który zablokował mu drogę z naprzeciwka oraz uszkodzenia zawieszenia powstałe w fiacie podczas ucieczki - dodaje.

Chwilę po zatrzymaniu 34-letniego kierowcy był już znany powód takiego zachowania. Okazało się, że w części bagażowej pojazdu znajdują się kartony z nielegalnym tytoniem. Było to 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób mieszkaniec powiatu bydgoskiego „uszczuplił” dochody Skarbu Państwa na kwotę 113 tysięcy złotych.

34-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz z kodeksu karnego skarbowego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Oceń artykuł: 14 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)