Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

03 sierpnia 2022 0

Bydgoszcz odbierze bioodpady. Porozumienie wejdzie za 3 lata

Koronowski samorząd zawarł porozumienie z miastem Bydgoszcz na odbiór bioodpadów. Porozumienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Wierzchucin Królewski zabiega o oświetlenie. Czekają na decyzję

Dopiero po uzupełnieniu dokumentacji projektowej będzie można# wykonać oświetlenie w Wierzchucinie Królewskim. Niestety, gmina Koronowo nie jest właścicielem działki, na której mają stanąć lampy, więc trzeba jeszcze czekać na postępowanie administracyjne.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Czy OSP Wtelno wejdzie do KSRG? Zdania są podzielone

Gmina Koronowo „pod względem wskaźników ochrony przeciwpożarowej prowadzonych przez# Państwową Straż Pożarną jest oceniana na wysokim poziomie” – nie ma więc potrzeby, aby Ochotniczą Straż Pożarną we Wtelnie włączyć do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Tak uważają władze gminy Koronowo.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Wielki pożar pola. Na miejscu działało 7 zastępów straży

Wczoraj chwilę po godzinie 16:00, strażacy #zostali zaalarmowani do pożaru zbóż w miejscowości Gzin.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono II etap prac konserwatorskich. Oto efekty prac

W tym roku Przed konserwacją w ramach II etapu zostały przeprowadzone prace# konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Trójcy w Byszewie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o rozpoczęciu ósmego# naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na 2023 r. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Akcja „Trzeźwy kierowca” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego

W poniedziałek (01.08) w godz. 06:00-8:00 oraz 18:00-20:00 policjanci garnizonu kujawsko - pomorskiego prowadzili działania pn. "Trzeźwy kierujący".

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zdewastował toaletę na stacji. Poszukuje go policja

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o# pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające# wybuch największego zrywu zbrojnego w okupowanej Europie. Od 1 sierpnia 1944 r. przez 63 dni Powstańcy prowadzili przeciwko Niemcom heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej Polska.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Jarmark Cysterski w Koronowie. Stoczono Bitwę na „ubitej ziemi”

Po blisko trzech latach przerwy (spowodowanej pandemią) w# ostatni weekend lipca zorganizowano Jarmark Cysterski w Koronowie. Była to już XVIII edycja tej popularnej imprezy. Poprzednia miała miejsce w roku 2019.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Od dziś jest darmowy parking w centrum miasta. Jak długo tak zostanie?

Od 2 sierpnia nie pobiera się opłaty za parkowanie pojazdów przy ul. Plac Zwycięstwa w Koronowie. Do odwołania parking będzie darmowy.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

25 sierpnia pierwsze 14. emerytury. Nie trzeba będzie składać wniosków

Już w tym miesiącu, 25 sierpnia, ZUS rozpocznie wypłatę #14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Pożar samochodu ciężarowego. Ogień strawił całego „TiR-a”

W miejscowości Hutka doszło do wybuchu pożaru samochodu ciężarowego z naczepą. Ogień strawił pojazd z ładunkiem.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Nowy ciężki samochód dla straży. JRG nr 2 otrzymała wóz na jubileusz

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w# Bydgoszczy otrzymali# ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6. Odbiór nowego pojazdu przypada w roku jubileuszu 150-lecia powstania Zawodowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Pożar samochodu osobowego! Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej

Wczoraj (1 sierpnia) w Szczutkach wybuchł pożar samochodu osobowego. Na miejscu# działały 3 zastępy straży pożarnej.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Polska na podium w Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

Od 17 do 24 lipca 2022 roku w miejscowości Celje na Słoweni odbywała się 17 Olimpiada Pożarnicza CTIF, w# której wzięły udział reprezentacje z 25 krajów, łącznie około 3000 sportowców.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Koronowscy policjanci na kilku dużych imprezach. Czym się zajmowali?

Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Koronowscy policjanci wykorzystują ten# czas na przybliżenie mieszkańcom gminy Koronowo i Sicienko zasad bezpieczeństwa. W miniony weekend na terenie działania Komisariatu Policji w Koronowie odbyły się dwie wielkie imprezy, zorganizowane przez włodarzy gmin Koronowo oraz Sicienko.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)