Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

09 kwietnia 2024 0

"Od pasji futbolu". Ruszają rozgrywki najmłodszych

Terminarz 1. kolejki turniejów z udziałem naszych#drużyn:

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Obowiązki właścicieli zwierząt. Ochrona zdrowia zwierząt

W celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego należy przestrzegać poniższych# wytycznych wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. Dz. U. z 2023r. poz. 1075 ze zm.):

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Apel o rozwagę na drodze. Pięciu poszkodowanych w szpitalu

W miniony weekend mieliśmy pogodę, która zachęcała do aktywnego spędzania czasu #wolnego. Wielu z bydgoszczan wsiadło na rowery czy motocykle. Niestety, dla pięciu z nich przejażdżki zakończyły się w szpitalu. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Zderzenie trzech aut. Cztery osoby trafiły do szpitala

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę, 6 kwietnia około godziny #18:57 na skrzyżowaniu ulic Jurasza i Skłodowskiej - Curie w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Alarm w straży. Pożar traw w Niemczu

Zgłoszenie dotyczyło pożaru traw w Niemczu, jak się okazało na miejscu właściciel# jednej z posesji palił gałęzie i liście.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Podsumowanie działań "NURD". Wykroczenia w powiecie

Policjanci przeprowadzili na terenie Bydgoszczy i powiatu działania ukierunkowane# na bezpieczeństwo "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Kilka akcji naszej straży. Wybuch chłodnicy, ewakuacja pacjenta

Dnia (czwartek) 04.04.2024r. o godzinie 11:55 zostaliśmy zadysponowani do Dąbrowy# Wielkiej do wybuchu chłodnicy w zakładzie produkcyjnym.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Kolejna inwestycja przed nami. Powstanie nowy parking

W ramach zadania przewiduje się budowę naziemnego parkingu przed budynkiem #wielorodzinnym znajdującym się pod adresem Al. Wolności 3.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Z FC Barcelony do Gryfu Sicienko. Piękny dar lokalnego artysty

W weekend odbyło się spotkanie Wójta Gminy Sicienko Piotra Chudzyńskiego,# Przemysława Kozłowskiego oraz przedstawicieli GKS Gryf Sicienko, którego celem było przekazanie naszemu lokalnemu klubowi koszulki podpisanej przez Robert Lewandowski. Nie zabrakło też relacji Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego z wizyty u gwiazdy FC Barcelony.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Apel Policji

Uprzejmości nigdy za wiele, tym bardziej jeśli ma ona związek z bezpieczeństwem #na drodze. Dzisiaj obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą i dlatego przypominamy o kulturze oraz szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Ostrzeżenia meteorologiczne. Prognozowane burze

Stopień zagrożenia wynosi 1, dotyczy powiatów: bydgoski, Bydgoszcz, nakielski, #sępoleński, tucholski i żniński.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Wysoce zjadliwa grypa ptaków. Nowe rozporządzenie

Burmistrz Koronowa informuje o ogłoszonym przez Wojewodę Kujawsko - #Pomorskiego rozporządzeniu Nr 3/2024 z dnia 02 kwietnia 2024 r uchylające rozporządzenie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Nr 12/2023 z dnia 26 października 2023 r. w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów:

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Warsztaty dotyczące hejtu. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia w #Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Koronowie. Tematem spotkania był hejt wśród rówieśników.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Obchody Święta Wojskowej Służby Zdrowia. Podziękowania Wojewody

Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski uczestniczył w obchodach, które# odbyły się w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Nowy Żłobek Samorządowy. Powstanie na pewno

Dzień dobry Drodzy Mieszkańcy, to już pewne. Powstanie nowy Żłobek Samorządowy# w Koronowie

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Kujawy Dance Cup. Turniej Tańca Sportowego

Już 21 kwietnia Osielsko po raz kolejny stanie się stolicą tańca towarzyskiego, a to #wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego " Kujawy Dance Cup".

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Ostrzeżenie Meteorologiczne. Prognoza burzowa

Prognoza burzowa na 05/06 kwiecień 2024r. ważna jest od godziny# 12:00, 05.04.2024r. do godziny 9:00, 06.04.2004r.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Nie palmy jeszcze suchej trawy! Dzikie zające jeszcze śpią

Uwaga, ważny komunikat, aby nie palić jeszcze suchych traw na łąkach itp.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)