Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

04 czerwca 2024 0

Festyn w Urzędzie Wojewódzkim. Dzień Dziecka z policjantami

Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zorganizował festyn, do udziału w#którym, zostali zaproszeni policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Egzamin kadetów w terenie. Wiedza w praktyce

Wczoraj kadeci klasy wojskowej podsumowali i zastosowali w praktyce #wiedzę zdobywaną od początku roku szkolnego na szkoleniu wojskowym.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wycieczka po kartę rowerową. Egzamin zaliczony

Wczoraj (28.05.2024) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie gościnnie przyjechali #do Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie na egzamin praktyczny na kartę rowerową. Było to edukacyjne połączenie przyjemnego z pożytecznym, czego efektem było zdanie pierwszego egzaminu przez wszystkie dzieci.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

"Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów ...". Konkurs z gośćmi

W piątek w Zespóle Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie #odbył się Konkurs "Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych" pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Piotr Kozłowski.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Wizyta w Zespole Szkół. Gościem OSP Koronowo

Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie. #Uczniowie najpierw uczestniczyli w pogadance, podczas której nasi goście przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku czy pożaru.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Misja Profilaktyka 2024". Gra terenowa

Policjanci z komisariatu w Koronowie wspólnie z Gminą Dobrcz oraz Gminną Komisją# Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz drugi podjęli wyzwanie zorganizowania „Misji profilaktycznej”, która ma za zadnie połączyć siły organizacji na co dzień zajmujących się szeroko rozumianą profilaktyką.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

"Edukacja z wojskiem". Program edukacyjno - obronny

Uczniowie z Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie #wzięli udział w programie edukacyjno - obronnym "Edukacja z wojskiem". Zajęcia przeprowadził kpt. Piotr Kwiatkowski z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Warsztaty w szkole. Hejt i odpowiedzialność prawna nieletnich

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wraz z Fundacją# „ChcePomagam”, przeprowadzili zajęcia na temat hejtu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich w Szkole Podstawowej nr 43 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Zajęcia promujące zawód policjanta. "Zostań kimś wielkim"

„Zostań Kimś Wyjątkowym” - pod tym hasłem, we wtorek (7.05.2024), odbyło się #spotkanie dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Ogólnopolski Turniej BRD. Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W minionym tygodniu, w Szkole Podstawowej w Kozielcu, odbył się etap powiatowy #Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny z trzech szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2024 0

Obchody patronatu szkoły. Tygodniowa warta honorowa

26 kwietnia 1972 r. patronem szkoły Liceum Ogólnokształcącego został #ustanowiony Leon Wyczółkowski.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu. Igrzyska Dzieci i Licealiada

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego Igrzysk Dzieci, Młodzieży# Szkolnej oraz Licealiady w biegach przełajowych.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół nr 24. Wizyta Policjantów

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w ramach współpracy z Zespołem# Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy, uczestniczyli w minioną sobotę (20.04.2024) w dniach otwartych szkoły.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Licealiada w piłce nożnej. Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

Przy pięknej, można by rzec letniej, pogodzie we wtorek 9 kwietnia 2024 r. #na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

IV Turniej Baśniowy w ZSAE Karolewo. Niezapomniane wrażenia

Pewien nieznany autor powiedział: „Największym darem, jaki możesz komuś ofiarować,# jest Twój czas. Bo kiedy ofiarujesz komuś swój czas, dajesz mu cząstkę życia, której nigdy nie odzyskasz.” Motywem przewodnim IV Turnieju Baśniowego w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina był właśnie CZAS, który został wylosowany na ubiegłorocznej uroczystości.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

"Bezpieczne UKW". Cykl spotkań ze studentami

Policjanci z wydziału prewencji bydgoskiej komendy miejskiej realizują cykl szkoleń #dla studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Składają się na nie wykłady na temat algorytmów postępowania w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika, jak również kurs pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Wizyta żaków na komisariacie. Niezapomniane wrażenia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami# Sportowymi w Bydgoszczy odwiedzili śródmiejskich policjantów. Podczas tej wyjątkowej wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, zadać pytania i zaspokoić ciekawość na temat zawodu policjanta.

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Debata Oksfordzka. Swoboda w kreacji wyglądu

19 marca 2024 roku odbyła się w naszej szkole Debata Oksfordzka na temat: #"Uczennice powinny mieć pełną swobodę kreowania swojego wyglądu przebywając na terenie szkoły".

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)