Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

15 lutego 2024 0

Jest dla nas podium. Sukces kickboxera

Niezmiennie cieszą nas sukcesy naszych uczniów! Wczoraj I miejsce #w swojej kategorii w pucharze DFN w Bolszewie zdobył Bartłomiej Bess, który na co dzień trenuje kickboxing w KS IPPON w Koronowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Bal Karnawałowy. Na dzieci czekało wiele atrakcji i pokazów

10 lutego 2024 roku odbył się Bal Karnawałowy w Centrum Kultury# Synagoga w Koronowie.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Nawet 5 tys. zł dla prymusów. Nagrodzeni uczniowie z powiatu bydgoskiego

714 uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i szkół muzycznych#otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Pomorza i Kujaw II. Wsparcie finansowe trafi także do uzdolnionych zawodowców – łącznie w tym roku nagrodzimy ponad 1,2 tys. prymusów.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

Wyróżnienia i nagrody laureatom. Strażacki Konkurs Plastyczny

W piątek 2 lutego 2024 wręczono nagrody laureatom etapu gminnego# Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Koronowie.

(czytaj więcej)
09 lutego 2024 0

"Bezpieczni w ruchu drogowym". II edycja Konkursu Filmowego roztrzygnięta

W czwartek, 8 lutego 2024 r., w Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika# w Sicienku odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom oraz laureatom II edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Nagrody i dyplomy wręczone. Komisja odwiedziła szkołę

W dniu 02.02.2024 r. w piątek przedstawiciele Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego#Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koronowie i członkowie komisji konkursowej wręczyli dyplomy i nagrody laureatom etapu gminnego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Spotkanie autorskie z pisarką. Gościła pani Martyna Bunda!

Uczniowie klas drugich oraz czwartej technikum wysłuchali etapów kariery# naszego gościa.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

Studniówka LO w Koronowie. Gość honorowy zawitał na balu

Starosta Bydgoski gościnnie na tegorocznej studniówce# Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

Konferencja "Wolność kocham i rozumiem". Ważna lekcja historii

Dobiegła końca konferencja "Wolność kocham i rozumiem". Wykłady# poprowadzili: pisarka Małgorzata Grosman, prof. dr Marek Chamot - rektor WSG w Bydgoszczy oraz niezawodny Druh Włodek Koronowo.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

WOŚP zagrała także w Wojnowie. Było dużo atrakcji dla dzieci

W piątek 26 stycznia w Szkole Podstawowej im Anieli hr. Potulickiej# w Wojnowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy .

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

Nasza olimpijka awansuje dalej. Olimpiada Wiedzy o Żywności

Olga Szreder, uczennica klasy III technikum żywienia, zakwalifikowała się do #centralnego etapu XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności!

(czytaj więcej)
15 stycznia 2024 0

I etap olimpiady za nami. Mamy "geniuszów" w regionie

W tym roku szkolnym w olimpiadzie wzięła udział rekordowa liczba uczniów# – ponad 36 tys. z przeszło tysiąca szkół średnich z całej Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2023 0

Leon finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego. Gratulujemy!

Konkurs na wykonanie lalki teatralnej, w tym roku kukły,# obejmował swym zasięgiem cały kraj. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Bawimy się lalkami” 2023 jest Fundacja PZU.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Baśniowy turniej. Duże zainteresowanie konkursem

Baśń to jeden z najciekawszych gatunków epiki ludowej.# Jej treść często jest związana z wierzeniami magicznymi, występują w nich siły i zjawiska nadprzyrodzone, bohaterowie swobodnie przekraczają granice światów: realnego i fantastycznego.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką

"Historia mojej rodziny" to tytuł pracy konkursowej, za którą Liwia #Lewandowska ze Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Uczniowie z wizytą w komisariacie. Pokaz radiowozu zachwycił dzieci

Uczniowie z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w #Koronowie odwiedziły dzisiaj (10.01.2023) Komisariat Policji w Koronowie chcąc dowiedzieć się o pracy w policji jak najwięcej.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb

W poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) Komisariat Policji w Koronowie odwiedziły dzieci z# grup 0 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komisariatu oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów.

(czytaj więcej)
0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)