Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

10 listopada 2022 0

Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb

W poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) Komisariat Policji w Koronowie odwiedziły dzieci z# grup 0 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komisariatu oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Dzieci odwiedziły urząd miasta. Poznały samorządowców

Uczniowie klasy 2b z wychowawcą P. Danutą Pakowską ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koronowie poznali dziś pracę urzędnika, specyfikę działalności wydziałów, obowiązujące zasady itp.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Lekcje zachowań nad wodą w podstawówkach. Policja odwiedziła dzieci

W minionym tygodniu mł.asp. Sandra Mindak mając na uwadze zbliżające się# wakacje omówiła niebezpieczeństwa związane z wodą, lasem, drogą oraz domem w dwóch szkołach podstawowych na terenie dwóch gmin Dobrcz i Koronowa.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

Zbliżają się wakacje. Sprzyjało to rozmowom o bezpieczeństwie

W minionych dniach funkcjonariusze Komisariatu Policji w Koronowie odwiedzili dwie# gminne szkoły, Szkołę Podstawową w Buszkowie oraz Szkołę Podstawową we Wtelnie, gdzie motywem przewodnim spotkania były zbliżające się wakacje, a w zasadzie bezpieczeństwo podczas nich.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Dzieci odwiedziły urząd miejski. Poznały realia pracy urzędnika

Uczniowie klasy 2a z wychowawcą P. Bernadetą Lemańską ze# Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koronowie poznali wczoraj pracę urzędnika, zadały mnóstwo pytań zastępcom Burmistrza Koronowa, sekretarzowi gminy oraz pracownikom. Poznali specyfikę pracy wydziałów i obowiązujące zasady.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Jak wygląda świat za murami więzienia? Uczniowie liceum się przekonali

O więziennym życiu za wysokim murem uczniom koronowskiego# Liceum Ogólnokształcącego opowiedzieli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

O mowie nienawiści w liceum. Mówiono o przestępstwach na tle dyskryminacji

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD – te słowa były# kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

(czytaj więcej)
03 maja 2022 0

Zakończenie roku w LO w Koronowie. Uczniowie opuszczają mury szkoły

Zastępca dyrektora jednostki był obecny na zakończeniu roku szkolnego w# Liceum Ogólnokształcącym w Koronowie, gdzie wręczył uczniom certyfikaty ukończenia klasy mundurowej.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2022 0

Jak gospodarować wodami? Na te pytania próbowano sobie odpowiedzieć

Gmina Koronowo stawia na edukację mieszkańców w# zakresie zrównoważonego gospodarowania wodami, zapobiegania suszom oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Nauka i zabawa o bezpieczeństwie. Zerówka dostała autochodziki

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom Ruchu Drogowego stanowi# podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także policjanci z komisariatu w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2021 0

Uczniowie nagrodzeni. Konkurs „Bydgoszcz Wolna od Nałogów”

Uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w #Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie pod kierunkiem Pani Grażyny Filarskiej wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów VII - pandemia- porzuć uzależnienia" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy oraz Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Szymon Juraszewski – uczeń kl. VI zajął w nim IV miejsce.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Dzieci pamiętają o zaprzyjaźnionych żołnierzach. Ofiarowały im kartki

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie i z dwóch placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w# Gostycynie i w Żalnie pamiętają o żołnierzach. Przekazały dla nich własnoręcznie wykonane kartki, które pojadą do mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Jednocześnie wzrasta zaangażowanie żołnierzy w przeciwdziałanie kolejnej fali pandemii COVID-19.

(czytaj więcej)
10 listopada 2021 0

Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki# Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 mieszczącej się przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy. Głównym, poruszonym przez prowadzących tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
02 listopada 2021 0

Uczniowie odwiedzili groby żołnierzy. Akcja "Szkoła pamięta"

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i# Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

(czytaj więcej)
28 października 2021 0

Miłe odwiedziny w remizie. Uczniowie z podstawówki przynieśli rysunki dla strażaków

21 października jednostkę OSP# Koronowo odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Najmłodsi mogli się zapoznać z sprzętem do walki z ogniem, ale też nic nie przeszkodziło im by ekwipunek… założyć.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)