Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 października 2021 0

Dzień Edukacji Narodowej. Wręczono nagrody i podziękowania

15 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto #wszystkich pracowników oświaty.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Uczniowie z wizytą w Karolowie. Poznali tamtejsze kierunki kształcenia

6 października 2021 roku uczniowie klasy ósmej #pod opieką pań Beaty Surdej i Marty Pilarskiej pojechali do Zespól Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Policjanci odwiedzili przedszkolaki. Uczyli je jak zachowywać się na jezdni

Na początku października w gminie Sicienko, Komisariat Policji w# Koronowie rozpoczął akcję pod nazwą „Świeć przykładem”, która wpisuje się „Krajowy program działań profilaktycznych na rok 2021 koordynowanych przez Biuro Rochu Drogowego Komendy Głównej Policji.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami. Nauczała młodzież o ich prawach

W dniach 27-30 września br. wszystkie szkoły z terenu Gminy Koronowo miały# okazję uczestniczyć w szkoleniach, które przeprowadziła Pani Anna Maria Wesołowska, która jest sędzią w stanie spoczynku. W szkoleniach wzięli udział również rodzice uczniów oraz służby.

(czytaj więcej)
23 września 2021 0

W trosce o bezpieczeństwo uczniów. Rozmowy z policjantami

Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do Szkoły” zaczęła się# wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jej celem jest edukacja uczniów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

„Rekord dla Niepodległej”

W Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Maczka w Koronowie świętowano# 100-lecie odzyskania niepodległości. W jego ramach wykonane zostało zdjęcie uczniów, którzy utworzyli wielką biało-czerwoną flagę.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Szkoła jak nowa

19 października w Zespole Szkół we Wtelnie, odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku szkoły po termomodernizacji.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Z wizytą w OSP

5 października trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Misiowej Chatki w Koronowie odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Koronowie.

(czytaj więcej)
04 października 2018 0

Z podwórka na bieżnię

Uczniowie klas IV, V i VI ze wszystkich szkół z gminy Koronowo brali 3 października udział w akcji „Z podwórka na bieżnię", prowadzonej przez Mistrzów Sportu - Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego.

(czytaj więcej)
29 września 2018 0

SP nr 1 górą!

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" organizatorem Mistrzostw Gminy Koronowo w piłce nożnej chłopców!

(czytaj więcej)

Uroczyście w SP nr 2

Europejski Dzień Języków Obcych każdego roku obchodzony jest 26 września. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie obchodziła ten dzień bardzo uroczyście.

(czytaj więcej)
21 września 2018 0
Koronowo

Bezpiecznie z Polfinkiem

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” po raz kolejny odbyła się w gminie Koronowo. Policjanci komisariatu w Koronowie gościli# w klasach zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Funkcjonariusze przeprowadzali pogadanki na temat zachowania szczególnej ostrożności w miejscach przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w tematy prelekcji, by móc później w praktyce, zgodnie z zasadami, razem z funkcjonariuszami, bezpiecznie przejść przez pasy. materiał: KMP Bydgoszcz

(czytaj więcej)
15 września 2018 0

By droga do szkoły była bezpieczna

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” funkcjonariusze komisariatu policji w Koronowie złożyli wizytę dzieciom klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1.

(czytaj więcej)

Pożegnanie dyrektor Makowskiej

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego była wyjątkowa.

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i# Warzyw. Z tej okazji warto przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)