Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

15 czerwca 2022 0

Lekcje zachowań nad wodą w podstawówkach. Policja odwiedziła dzieci

W minionym tygodniu mł.asp. Sandra Mindak mając na uwadze zbliżające się# wakacje omówiła niebezpieczeństwa związane z wodą, lasem, drogą oraz domem w dwóch szkołach podstawowych na terenie dwóch gmin Dobrcz i Koronowa.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

Zbliżają się wakacje. Sprzyjało to rozmowom o bezpieczeństwie

W minionych dniach funkcjonariusze Komisariatu Policji w Koronowie odwiedzili dwie# gminne szkoły, Szkołę Podstawową w Buszkowie oraz Szkołę Podstawową we Wtelnie, gdzie motywem przewodnim spotkania były zbliżające się wakacje, a w zasadzie bezpieczeństwo podczas nich.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Dzieci odwiedziły urząd miejski. Poznały realia pracy urzędnika

Uczniowie klasy 2a z wychowawcą P. Bernadetą Lemańską ze# Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koronowie poznali wczoraj pracę urzędnika, zadały mnóstwo pytań zastępcom Burmistrza Koronowa, sekretarzowi gminy oraz pracownikom. Poznali specyfikę pracy wydziałów i obowiązujące zasady.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Jak wygląda świat za murami więzienia? Uczniowie liceum się przekonali

O więziennym życiu za wysokim murem uczniom koronowskiego# Liceum Ogólnokształcącego opowiedzieli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

O mowie nienawiści w liceum. Mówiono o przestępstwach na tle dyskryminacji

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD – te słowa były# kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

(czytaj więcej)
03 maja 2022 0

Zakończenie roku w LO w Koronowie. Uczniowie opuszczają mury szkoły

Zastępca dyrektora jednostki był obecny na zakończeniu roku szkolnego w# Liceum Ogólnokształcącym w Koronowie, gdzie wręczył uczniom certyfikaty ukończenia klasy mundurowej.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2022 0

Jak gospodarować wodami? Na te pytania próbowano sobie odpowiedzieć

Gmina Koronowo stawia na edukację mieszkańców w# zakresie zrównoważonego gospodarowania wodami, zapobiegania suszom oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Nauka i zabawa o bezpieczeństwie. Zerówka dostała autochodziki

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom Ruchu Drogowego stanowi# podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także policjanci z komisariatu w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2021 0

Uczniowie nagrodzeni. Konkurs „Bydgoszcz Wolna od Nałogów”

Uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w #Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie pod kierunkiem Pani Grażyny Filarskiej wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów VII - pandemia- porzuć uzależnienia" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy oraz Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Szymon Juraszewski – uczeń kl. VI zajął w nim IV miejsce.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Dzieci pamiętają o zaprzyjaźnionych żołnierzach. Ofiarowały im kartki

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie i z dwóch placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w# Gostycynie i w Żalnie pamiętają o żołnierzach. Przekazały dla nich własnoręcznie wykonane kartki, które pojadą do mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Jednocześnie wzrasta zaangażowanie żołnierzy w przeciwdziałanie kolejnej fali pandemii COVID-19.

(czytaj więcej)
10 listopada 2021 0

Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki# Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 mieszczącej się przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy. Głównym, poruszonym przez prowadzących tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
02 listopada 2021 0

Uczniowie odwiedzili groby żołnierzy. Akcja "Szkoła pamięta"

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i# Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

(czytaj więcej)
28 października 2021 0

Miłe odwiedziny w remizie. Uczniowie z podstawówki przynieśli rysunki dla strażaków

21 października jednostkę OSP# Koronowo odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Najmłodsi mogli się zapoznać z sprzętem do walki z ogniem, ale też nic nie przeszkodziło im by ekwipunek… założyć.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Ponownie „Świecili Przykładem”. Policjanci odwiedzili dzieci

W miniony piątek (22.10.2021) policjantki z# koronowskiego komisariatu, mł.asp. Sandra Mindak wraz z dzielnicową mł.asp. Natalią Borowiec, w ramach październikowej akcji „Świeć Przykładem” wspólnie z „Mróweczką” zachęcały do noszenia odblasków w Szkole Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim w gminie Koronowo.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dzień Edukacji Narodowej. Wręczono nagrody i podziękowania

15 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto #wszystkich pracowników oświaty.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)