Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
22 maja 2024

"Misja Profilaktyka 2024". Gra terenowa

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z komisariatu w Koronowie wspólnie z Gminą Dobrcz oraz Gminną Komisją# Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz drugi podjęli wyzwanie zorganizowania „Misji profilaktycznej”, która ma za zadnie połączyć siły organizacji na co dzień zajmujących się szeroko rozumianą profilaktyką.

W tym roku rywalizowało ze sobą aż jedenaście zespołów. Byli to uczniowie z klas V i VI ze szkół podstawowych w Dobrczu. „Misja profilaktyka” to gra terenowa, podczas której trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami w szukaniu poszczególnych stacji, ale także wiedzą z zakresu działania poszczególnych służb.

Trzynaście stacji, począwszy od Komisariatu Policji w Koronowie, gospodarzy terenu, poprzez Zespół Szkół Agro - Ekonomicznych w Karolewie, stanowisko harcerzy, stoiska: strzeleckie, Służby Więziennej, Ochrony Środowiska, z puzzlami (Urząd Gminy Dobrcz), pierwszej pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej, stanowiska do koszykówki, łucznictwa oraz Nadleśnictwa Różanna.

Wszystkie stacje niosły za sobą jedno przesłanie MISJĘ PROFILAKTYCZNĄ – a przy okazji rywalizację. Z pośród 11 uczestniczących drużyn, najlepszą okazała się drużyna dzieci z klasy V Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrczu. Główną nagrodą, o którą walczyły zespoły, był bon o wartości 1000 złotych ufundowany przez gminę Dobrcz.

MISJA PROFILAKTYKA 2024 po raz kolejny okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zapewniamy o kontynuowaniu MISJI w następnych latach. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Materiał: KMP Bydgoscz

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)