Rolnicy spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili postulaty
fot. MaG
Rolnicy nadal nie schodzą z blokowanych dróg. Wczoraj przedstawiciele strajkujących spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili swoje postulaty.
Protestujących rolników wspierają m.in przedstawiciele myśliwych i pszczelarzy. Wczoraj o godz. 15.30 delegacje strajkujących rolników spotkały się z wojewodą Michałem Sztyblem i wicewojewodą Piotrem Hemerlingiem.
Podczas spotkania zdecydowano, że powołany zostanie specjalny zespół z udziałem rolników organizujących protesty, zrzeszonych w organizacjach i tych niezrzeszonych.
Galeria
Czytaj również
- Rekompensaty wypłacone. Za zaprzestanie hodowli świń
- Targi w Berlinie. Nie zabrakło reprezentantów z naszego regionu
- Straty w uprawach. Do kiedy rolnicy mogą składać wnioski?
- Współdziałanie się opłaca. Wnioski od organizacji i grup producentów
- "Świat się kręci wokół wsi". Wyłoniono laureatów konkursu
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!