Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
23 maja 2024

Pracowity dzień policjantów. Złapany na gorącym uczynku

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście w ciągu jednego dnia #zatrzymali dwie osoby za kradzieże. Pierwsza z nich ukradła spod bloku rower elektryczny o wartości 14 tysięcy złotych, a druga smycze dla psów ze sklepu zoologicznego warte ponad tysiąc złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i odpowiedzą za swoje czyny.

Dzięki czujności policjantów z bydgoskiego Śródmieścia dwóch mężczyzn nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Pierwsze z nich dotyczyło kradzieży roweru elektrycznego, której dopuścił się 30-letni bydgoszczanin.
Policjanci patrolujący w nocy rejon Śródmieścia zwrócili uwagę na mężczyznę, który chodził bez wyraźnego celu w centrum miasta. Podczas legitymowania stwierdził, że czeka na koleżankę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, co zadziało się kilka minut później. Patrolując ulice Śródmieścia, funkcjonariusze zauważyli tego samego mężczyznę, jednak tym razem, ku ich zdziwieniu, przemieszczającego się rowerem elektrycznym. Postanowili ponownie podjąć w stosunku do niego interwencję. Jak ustalili, 30-latek chwilę wcześniej ukradł rower spod jednego z bloków. W związku z powyższym został zatrzymany na gorącym uczynku i wraz z rowerem przewieziony do komisariatu. Podczas sporządzania przez funkcjonariuszy dokumentacji do komisariatu przyszła kobieta, która chciała zgłosić kradzież wspomnianego jednośladu. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży i grozi mu 5-letnia odsiadka.

Drugiego zatrzymania dokonał dzielnicowy ze Śródmieścia, z którym skontaktował się kierownik jednego ze sklepów zoologicznych. Oświadczył on, że nieznany mu mężczyzna ukradł z jego asortymentu 11 smyczy dla psów, o łącznej wartości ponad tysiąca złotych.

Dzielnicowy pojechał pod wskazany adres aby zobaczyć zapis z monitoringu. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu terenu oraz osób mieszkających w podległym mu rejonie, funkcjonariusz bez problemu rozpoznał złodzieja. Ustalił miejsce, w którym ten przebywa i chwilę później sprawca kradzieży był już w rękach bydgoskich policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że 48 latek wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. W związku z powyższym będzie odpowiadał w recydywie. Grozi mu za to kara do 7,5 roku więzienia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)