Odpowiedzą za "sharing". Zatrzymali ich bydgoscy policjanci

fot. KMP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i #korupcyjną, zatrzymali dwóch mieszkańców podkarpacia, prowadzących nielegalny proceder związany z sharingiem. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń ujawnili sprzęt elektroniczny służący do tego typu działalności. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo to grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.
Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wynikało z nich, że 53-letni mieszkaniec Mielca, woj. podkarpackie, prowadzi nielegalny proceder związany z sharingiem, do którego mógł wykorzystywać dwie karty abonenckie zarejestrowane na mieszkańców Bydgoszczy. Polega on na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym przy użyciu urządzeń niedozwolonych, za pośrednictwem Internetu. Jest to proceder pozwalający na odbiór kanałów telewizji satelitarnej w czasie rzeczywistym, w wyniku bezprawnego uzyskania uprawnień przysługujących klientom nadawców telewizyjnych.
By potwierdzić te informacje policjanci pojechali do Mielca, gdzie mężczyzna miał prowadzić przestępczą działalność. Przeprowadzone przeszukanie w miejscu zamieszkania 53-latka potwierdziło podejrzenia policjantów. W toku wykonywanych na miejscu czynności okazało się, że jeden z użytkowanych przez niego dekoderów skonfigurowany został zarówno do odbierania jak i dalszego przesyłania do innych biorców nielegalnego sygnału dwóch telewizji cyfrowych, a drugi do odbierania nielegalnego sygnału. Po jego sprawdzeniu okazało się, iż proceder mógł trwać od 2018 roku. Ponadto w trakcie oględzin z biegłym ustalono, że mielczanin udostępniał sygnał telewizyjny 12 osobom.
Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze dotarli do kolejnej osoby, która zajmowała się sharingiem. W podmieleckiej miejscowości złożyli wizytę 43-latkowi, u którego stwierdzili prowadzenie dokładnie takiego samego procederu, najprawdopodobniej od 2018 roku, z tą różnicą, iż udostępniał 18 biorcom sygnał telewizji cyfrowej.
Policjanci zabezpieczyli do sprawy routery, dekodery z kartą abonencką, laptopy i komputery oraz telefony komórkowe.
Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, przedstawili obu mężczyznom zarzuty dzielenia i rozpowszechniania sygnału płatnych platform telewizyjnych innym osobom bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy, przy użyciu specjalnie przystosowanego i zaprojektowanego sprzętu teleinformatycznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Za przestępstwo to grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.
Podczas czynności był obecny biegły z dziedziny informatyki śledczej oraz przedstawiciel jednej z poszkodowanych platform cyfrowych.
Nadmienić należy, że oprócz osoby, która udostępnia nielegalnie treści płatnej telewizji, odpowiedzialność karną ponosi również osoba, która również nielegalnie odbiera kanały.
Materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Spotkanie z kierowcami ID Logisctics. Tematem łamanie przepisów ruchu
- "Znamy te numery" - akcja profilaktyczna. Spotkanie z koronowskimi seniorami
- "Drzwi otwarte" w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Zostań policjantem!
- Pożar traw nad Wisłą. Wysepka zajęta była ogniem
- Kontrola drogowa zakończona zarzutami. Dla kierującej oplem i trzech pasażerów
Dodaj komentarz
Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie #poświęcone weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety #Jędrzejewskiej 21 marca zostanie podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!