Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:
13 maja 2024

Obchody Dnia Strażaka. 125-lecie powstania jednostki

fot. OSP KSRG Koronowo

fot. OSP KSRG Koronowo

W dniu 11.05.2024r. odbyły się obchody 125-lecia powstania Jednostki Ochotniczej #Straży Pożarnej w Koronowie oraz Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Dzień zaczął się od pamiątkowej sesji druhów w strażnicy.

Następnie Delegacja udała się na cmentarz parafialny gdzie złożyła kwiaty oraz znicz Ku Pamięci wszystkich zmarłych Strażaków z Naszej Jednostki. Druhny i Druhowie wraz z pocztami sztandarowymi, zaproszonymi Gośćmi, orkiestrą dętą udali się na mszę świętą w intencji Strażaków w Bazylice mniejszej pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

Po mszy krokiem defiladowym w rytm dzięków orkiestry dętej wszyscy udali się na Plac Zwycięstwa-Koronowski Rynek, gdzie odbył się Główny Ceremoniał obchodów. Została Podniesiona Flaga oraz odegrany Hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Po przywitaniu wszystkich Gości oraz Druhów został odczytany rys historyczny OSP Koronowo przez Druha Wojciecha Siekierskiego.

Kolejny punktem ceremonii było rozdanie odznaczeń:

Złotym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:
- Sławomir Biniak,
- Stanisław Gliszczyński,
- Maciej Michnik,
- Piotr Michnik,
- Paweł Nowicki,
- Mariusz Prus.

Srebrnym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:
- Łukasz Jeszka,
- Mariusz Sadecki.

Brązowym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:
- Damian Trawa,
- Robert Wiese,
- Tomasz Siekierski.

Odznakę „Wzorowy Strażak” otrzymali:
- Oliwier Balcerek,
- Łukasz Banaszak,
- Tomasz Banaszak,
- Daniel Jóźwik,
- Krzysztof Kolasiński,
- Bartosz Schroeder,
- Maciej Stróżewski,
- Przemysław Wełniak.

Złoty Znak Związku nadano druhowi:
- Dh Mirosław Wiese.

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza odznaczony został:
- Dh Ryszard Rudziński.

Złoty medal stowarzyszenia Polaków represjiowanych przez trzecia rzeszę otrzymał:
- Dh Adam Łysek.

Ostatnim punktem części oficjalnej były przemowy zaproszonych Gości, podziękowania oraz przekazanie bonów, upominków pamiątkowych z okazji lecia Naszej jednostki. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów na Koronowskim rynku kolejny punkt imprezy odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego przy ulicy Szkolej gdzie na wszystkich czekała grochówka oraz atrakcje dla dzieci i ścianka wspinaczkowa którą przywieźli Druhowie z OSP Solec Kujawski.

Poczet Flagowy:
- Dowódca Dh Robert Wiese,
- Flagowy Dh Tomasz Siekierski,
- Asystujący Dh Damian Trawa.

Poczet Sztandarowy:
- Dowódca Dh Jacek Sandomierz,
- Sztandarowy Dh Mariusz Prus,
- Asystujący Dh Karol Nowacki.

Materiał: OSP KSRG Koronowo

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)