Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2023

11 zjazdów na ulicy. Prace kosztowały 4 mln zł

Budowa ulicy Zbożowej w Koronowie kosztowała 4 mln zł, z tego gmina Koronowo pozyskała 3 mln 800 zł z rządowych funduszy. Dodatkowo na ulicy wykonano 11 zjazdów.

Radny Rady Miejskiej w Koronowie Stanisław Gliszczyński zadał burmistrzowi Koronowa pytanie dotyczące zakończonej niedawno inwestycji. – Kiedy zakończono budowę zjazdów na ulicy Zbożowej? Jaki jest koszt tego zadania wynikający z umowy? Radny zapytał również o poniesione koszty w ramach tzw. robót dodatkowych oraz o wyniki kontroli przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Odpowiedzi na początku listopada udzielił pierwszy zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – W odpowiedzi na zapytanie (…) dotyczące realizacji inwestycji gminnej pod nazwą „Wykonanie zjazdów na ulicy Zbożowej w Koronowie” poniżej informuję. Prace zakończono w dniu 28 kwietnia 2022 roku. Na w/w zadanie zostało wystawione zlecenie na podstawie kosztorysu oraz protokołu konieczności, które opiewało na kwotę 42 tys. 564 zł brutto. W ramach w/w zadania łącznie wykonano 11 zjazdów oraz dojść do posesji Faktura została wystawiona przez wykonawcę w dniu 3 czerwca 2022 roku, a przelew na konto wykonawcy został wykonany 21 czerwca 2022 roku – wyjaśnił zastępca burmistrza Marszelski.
Wiceburmistrz wskazał również: – W kwestii kontroli organizacji ruchu, która odbyła się na ulicy Zbożowej informuję, że Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji nie przesłało jeszcze protokołu, zatem wyniki nie są jeszcze znane.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)