Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2023

11 zjazdów na ulicy. Prace kosztowały 4 mln zł

Budowa ulicy Zbożowej w Koronowie kosztowała 4 mln zł, z tego gmina Koronowo pozyskała 3 mln 800 zł z rządowych funduszy. Dodatkowo na ulicy wykonano 11 zjazdów.

Radny Rady Miejskiej w Koronowie Stanisław Gliszczyński zadał burmistrzowi Koronowa pytanie dotyczące zakończonej niedawno inwestycji. – Kiedy zakończono budowę zjazdów na ulicy Zbożowej? Jaki jest koszt tego zadania wynikający z umowy? Radny zapytał również o poniesione koszty w ramach tzw. robót dodatkowych oraz o wyniki kontroli przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Odpowiedzi na początku listopada udzielił pierwszy zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – W odpowiedzi na zapytanie (…) dotyczące realizacji inwestycji gminnej pod nazwą „Wykonanie zjazdów na ulicy Zbożowej w Koronowie” poniżej informuję. Prace zakończono w dniu 28 kwietnia 2022 roku. Na w/w zadanie zostało wystawione zlecenie na podstawie kosztorysu oraz protokołu konieczności, które opiewało na kwotę 42 tys. 564 zł brutto. W ramach w/w zadania łącznie wykonano 11 zjazdów oraz dojść do posesji Faktura została wystawiona przez wykonawcę w dniu 3 czerwca 2022 roku, a przelew na konto wykonawcy został wykonany 21 czerwca 2022 roku – wyjaśnił zastępca burmistrza Marszelski.
Wiceburmistrz wskazał również: – W kwestii kontroli organizacji ruchu, która odbyła się na ulicy Zbożowej informuję, że Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji nie przesłało jeszcze protokołu, zatem wyniki nie są jeszcze znane.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)