Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
21 września 2022

Trzy psy odnowiły certyfikaty. Mogą przystąpić do ratowania ludzi

fot. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gościeradz

fot. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gościeradz

W trwającej właśnie sesji egzaminacyjnej zespołów z psami w Pstrążu, organizowanej przez# Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu wzięły udział 3 psy ze swoimi przewodnikami z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Gościeradz.

14 września egzamin terenowy klasy 0, czyli test przydatności psa do pracy ratowniczej, pozytywnie zaliczyli: Marcin i Cesar  oraz Regina i Salvo Natomiast 15 września Regina i Loco przystąpili do egzaminu terenowego klasy 1 i recertyfikowali swoje uprawnienia do brania udziału w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Ogromnie gratulujemy naszym zespołom i dziękujemy za nieocenioną pracę włożoną w te sukcesy, prywatne nakłady finansowe w szkolenia i poświęcanie wolnego czasu, po to, żeby móc bezinteresownie nieść pomoc zaginionym.

Gratulujemy również Adriannie z psem Aza z naszej zaprzyjaźnionej Grupie Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz zdania terenowej zerówki i dziękujemy za wsparcie naszych zespołów podczas sesji, a całej Sekcji Psów Ratowniczych PCK Bydgoszcz za wspólne szlifowanie umiejętności, treningi i siedzenie w krzakach jako pozoranci w każdej pogodzie i porze dnia czy roku.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także i przede wszystkim do GPR OSP Wołczkowo – Zachodniopomorskie Psy Ratownicze za wprowadzenie świeżej i niezawodnej metodyki w nasze szkolenia, motywowanie i wiarę w nasze siły.

Materiał: Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gościeradz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)