Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
13 października 2021

Policjanci odwiedzili przedszkolaki. Uczyli je jak zachowywać się na jezdni

fot. KP Koronowo

fot. KP Koronowo

Na początku października w gminie Sicienko, Komisariat Policji w# Koronowie rozpoczął akcję pod nazwą „Świeć przykładem”, która wpisuje się „Krajowy program działań profilaktycznych na rok 2021 koordynowanych przez Biuro Rochu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koronowie mł. asp. Sandra Mindak w minionym tygodniu (5.10.2021) odwiedziła Szkołę Podstawową w Sicienku, a w dniu wczorajszym (12.10.2021) wraz z dzielnicowym rejonu Gminy Sicienko mł. asp. Waldemarem Wełniak odwiedzili oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Sicienku. Akcja „Świeć Przykładem” cieszyła się wśród dzieci dużym zainteresowaniem, milusińscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Głównym celem działań jest uświadomienie pieszym - dzieci jak istotne jest posiadanie i używanie elementów odblaskowych. Przypominamy, że samo posiadanie oznakowania nie ma wpływu na bezpieczeństwo na drodze. Należy pamiętać, aby elementy odblaskowe były noszone w sposób przemyślany, a przede wszystkim widoczny.

W trakcie pogadanek przybliżone zostały dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Jedną z atrakcji dla dzieci przedszkolnych była maskotka „Mrówka”, która przywiozła dla każdego przedszkolaka kamizelki odblaskowe oraz opaski na rękę i „mrówkowe” breloczki odblaskowe.

Już wkrótce następna edycja naszej profilaktycznej akcji, która kontynuowana będzie na terenie gmin: Koronowo oraz Dobrcz.

Materiał: mł. asp. Sandra Mindak KP Koronowo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)