Dziś mamy 28 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
04 listopada 2018
Patryk Mikołajewski zdecydowanie pokonał Stanisława Gliszczyńskiego

Koronowo obudziło się!

fot. Powierzone

fot. Powierzone

Spektakularnej klęski doznał władający od 12 lat w Koronowe Stanisław Gliszczyński. Jego młodszy i mało jeszcze doświadczony w politycznych rozgrywkach rywal, pokonał obecnego włodarza gminy w drugiej turze, uzyskując ponad 1 300 głosów więcej.

Już pierwsza tura wyborów na urząd Burmistrza Koronowa zwiastowała nadejście zmian po trzech kadencjach władania gminą przez Stanisława Gliszczyńskiego. Koronowo targane aferami i skandalami w myśl hasła wyborczego Patryka Mikołajewskiego – obudziło się. Mikołajewski, liczący 34 lata, był w mijającej kadencji rady jedynym głosem sprzeciwu i krytyki wobec poczynań włodarza jak i samej rady. Początkowo sam a potem z grupą osób, stworzył komitet wyborczy, który wprowadził do 21-osobowej rady 8 swoich przedstawicieli. Sam zaś Patryk Mikołajewski zdobył więcej głosów od Stanisława Gliszczyńskiego, którego uważano do tej pory za nie do ruszenia, z którym sromotnie przegrywali inni kontrkandydaci funkcjonujący wiele lat na lokalnej scenie politycznej.

Niedzielne wybory potwierdziły prymat opozycyjnego kandydata, którego wsparł trzeci pretendent do urzędu burmistrza – Bogusław Guziński. Dzięki temu na Mikołajewskiego zagłosowało aż 5 447 osób gdy na Gliszczyńskiego – 4 083. Trzeba tu przyznać, że mobilizacja sił po obu stronach była ogromna. Mikołajewskiego wspierali autentyczni społecznicy i osoby niezadowolone z obecnych władz. Drugiej stronie mocno kibicowały osoby związane z władzami poprzez różne układy lub stanowiska. Nawet w godzinach pracy widziano urzędników i pracowników jednostek samorządowych w koszulkach „swojego” kandydata rozdającego jabłka itp. Kuriozalnie, opozycji pomógł internetowy hejt i kalumnie rzucane na Mikołajewskiego. Od jakiegoś czasu widać trend zniechęcenia społeczeństwa do negatywnych kampanii wymierzonych przeciwko konkretnej osobie. Kompromitacją okazał się profil społecznościowy oparty o memy krytykującej Mikołajewskiego. Najprawdopodobniej opłacany tzw. internetowy troll posunął się tak daleko w stawianiu zarzutów, że osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego. Te właśnie zachowania skomentował w gratulacjach do kandydata-elekta Bogusław Guziński: - Gratulujemy również odporności na wszelkie ataki i niemoralne zachowania.

Patryk Mikołajewski dziękując za oddane głosy podkreślił zaskoczenie tak wyraźną przewagą w głosach. – Jeszcze dwa miesiące temu mało kto wierzył w mój sukces, wieszczono wygraną obecnego burmistrza w I turze. Mój sukces to przede wszystkim alternatywa dla obecnych władz i spokojna merytoryczna kampania oparta o spotkania z wyborcami w każdej miejscowości.

- Gratulujemy wygranej panu Patrykowi Mikołajewskiemu. To była ciężka walka do samego końca. Dziękujemy i jeszcze raz gratulacje! – czytamy z kolei na profilu KWW Ziemi Koronowskiej.

Szczegółowe wyniki głosowania w tabeli obok.

Mandat radnego w radzie miejskiej w miejsce Mikołajewskiego obejmie Piotr Kazimierski.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Podsumowanie wakacji. Jak Polacy najczęściej spędzili letni wypoczynek?

Czas letnich urlopów dobiega końca. Jak i gdzie je# spędzaliśmy? Czym kierowaliśmy się wybierając miejsce wypoczynku? Z jakich atrakcji najchętniej korzystaliśmy? Podsumowanie przygotował serwis Prezentmarzeń w oparciu o wyniki zrealizowanego badania „Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021”.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)