Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 lutego 2023

Dwa medale Mateusza Ufnala! Awans do finałów Mistrzostw Polski

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

12 lutego br. w Toruniu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym w kategorii seniorów.

UKS Top Solec Kujawski reprezentował w nich Mateusz Ufnal. Dzień rozpoczął się od turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski, w którym zawodnicy walczyli o jedno premiowane do finałów awansem miejsce. I właśnie to solecki zawodnik okazał się w tych eliminacjach najlepszy pokonując po drodze czterech rywali, a w finale po pasjonującym boju Dawida Michnę (Energa KTS Toruń) 3:2! Tym samym Mateusz wywalczył historyczny awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w dniach 24-26 marca br. odbędą się w Płocku.

Następnie rozegrano Mistrzostwa Województwa w grze pojedynczej, gdzie zagrała czołowa siódemka turnieju eliminacyjnego oraz rozstawiony z nr 1 Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń). W meczu o półfinał Mateusz uległ późniejszemu Mistrzowi - Arturowi Greli (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) 1:3 i zakończył rywalizację na miejscu 5. Zmagania w grach podwójnych przyniosły jednak Ufnalowi dwa medale - w grze deblowej właśnie z Arturem Grelą wywalczył srebro, zaś w grze mieszanej w parze z Martą Drąg (LUKS Chełmno) - medal brązowy!
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze starty!

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)