Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 marca 2023

Przygotowali niespodziankę. Mundurowi z Koronowa dla Kobiet z okazji ich święta

fot. pow.

fot. pow.

Inna forma kwiatka z okazji Dnia Kobiet czekała 8 marca 2023 r na# Panie w Koronowie. Policjanci z koronowskiego komisariatu wraz z Zakładem Karnym w Koronowie oraz Nadleśnictwem Różanna przy wsparciu Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie przygotowali dla obchodzących swoje święto Pań specjalną niespodziankę.

W dniu 08.03.2023r. punktualnie o godzinie 11:00 w auli budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie rozpoczęła się prelekcja policjantów z komisariatu w Koronowie. Funkcjonariusze przybliżyli zaproszonym Paniom, czym jest przemoc domowa, co to jest „Niebieska Karta” i kiedy się taką zakłada.

Następnie po wysłuchaniu prelekcji uczestniczki przeszły do sali sportowej. W strojach sportowych próbowały swoich sił z funkcjonariuszami przedstawiającymi techniki samoobrony. Stróże prawa pokazali, jak zachować się w kryzysowej sytuacji oraz zobrazowali sposób, w jaki można stawić czoło agresywnemu napastnikowi. Stróże prawa z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy pokazywali chwyty oraz metody obezwładniania agresora, które mają pomóc każdej z Pań w chwili zagrożenia.

Funkcjonariusze podziękowali za spotkanie, które zakończyło się drobnym upominkiem i poczęstunkiem.

Policjanci życzyli Paniom, aby zdobyta wiedza i doświadczenie nie musiały być wykorzystane w życiu, ale gdy sytuacja będzie tego wymagać wiedziały jak zareagować.

Materiał: asp. Sandra Mindak /Wydział Prewencji KP w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)