Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
28 lutego 2023

Zadymienie w piwnicy. Nie było osób poszkodowanych

fot. OSP Dobrcz

fot. OSP Dobrcz

We wtorek, 21 lutego straż pożarna została wezwana do miejscowości Trzebień. W jednym z tamtejszych domów doszło do pożaru.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 15:30. Na miejsce wezwano cztery zastępy straży - z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Bydgoszczy, dwa zastępy z OSP Dobrcz i zastęp z OSP Wudzyn. - Po dojeździe na miejsce strażacy zastali silne zadymienie z piwnicy budynku mieszkalnego. Jego właściciel poinformował, że pali się drewno w kotłowni. Ta informacja została potwierdzona. Strażacy podali dwa prądy wody na palący się opał. Nie było osób poszkodowanych - przekazał st. kpt. Karol Smarz oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. Spaleniu poza drewnem uległa także instalacje, stąd też straty jakie poniósł właściciel w tym pożarze zostały wstępnie oszacowane na około 40 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną jego wybuchu była wada pieca centralnego ogrzewania.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)