Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
28 lutego 2023

Zaczęło się od narkotyków. A skończyło na nielegalnej broni i amunicji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość #narkotykową doprowadziły do zatrzymania bydgoszczanina posiadającego znaczną ilość narkotyków oraz jego starszego brata, który na strychu domu miał ponad 1400 sztuk różnego rodzaju amunicji oraz broni. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Wszystko zaczęło się od ustaleń bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, którzy podejrzewali mieszkańca Miedzynia o posiadanie zabronionych substancji. By to sprawdzić pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez 27-latka policjanci zabezpieczyli worki foliowe z suszem roślinnym oraz plastikowy pojemnik z tabletkami o łącznej wadze ponad 170 gramów. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że w workach znajduje się marihuana. Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone środki trafiły do laboratorium kryminalistycznego.

Policjanci wiedzieli, że to nie jedyne miejsce, w którym bydgoszczanin przebywa. W związku z tym pojechali do miejscowości w powiecie bydgoskim i również tam przeprowadzili przeszukanie. Spodziewali się znaleźć kolejne narkotyki, jednak w zamian¬¬ tego ich oczom ukazał się mały arsenał broni i amunicji. Okazało się, że należy on do mieszkającego tam 37-latka, będącego bratem zatrzymanego bydgoszczanina. Łącznie podczas przeszukania, przeprowadzonego z udzielam biegłego z dziedziny broni i amunicji, zabezpieczono ponad 1400 sztuk różnego rodzaju amunicji i broni, między innymi: dwa ręczne granaty, nabój przeciwlotniczy z okresu II Wojny Światowej, amunicję różnego rodzaju i kalibru. Biegły już wówczas stwierdził, że na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków w przypadku 27-latka oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia dla 37-latka. Za pierwszy z czynów kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za drugi do 8.

W miniony piątek (24.02.2023) sędzia, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla młodszego z mężczyzn.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)