Uczniowie z wizytą w komisariacie. Pokaz radiowozu zachwycił dzieci

fot. KWP Bydgoszcz
Uczniowie z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w #Koronowie odwiedziły dzisiaj (10.01.2023) Komisariat Policji w Koronowie chcąc dowiedzieć się o pracy w policji jak najwięcej.
Dzieci od samego wejścia wiedziały gdzie się znajdują. Swoją postawą mogłyby zawstydzić niejednego dorosłego. Zainteresowanie, chodzenie w parach oraz bardzo trafnie zadawane pytania to tylko jedna z wielu superlatyw, jakie można powiedzieć o zwiedzających komisariat uczniach klasy II B.
Od parteru po drugie piętro, milusińscy dzielnie i z wielkim zaciekawieniem zwiedzali poszczególne wydziały w komisariacie w Koronowie. Prewencja i policjant w mundurze oraz pokój kierowników zrobił na najmłodszych wielkie wrażenie. Jednak wydział kryminalny i pokój z lustrem fenickim wygrał plebiscyt na najciekawsze miejsce.
Na koniec wspólne zdjęcie oraz pokaz radiowozu policyjnego uwieńczyło niezwykły czas jaki wspólnie z młodzieżą spędziliśmy. Dziękujemy, takie wizyty to czysta przyjemność.
Materiał: kom. Lidia Kowalska /Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
Czytaj również
- Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką
- Ciekawe spotkanie w szkole. Młodzież podzieliła się swoimi doświadczeniami
- Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb
- Dzieci odwiedziły urząd miasta. Poznały samorządowców
- Lekcje zachowań nad wodą w podstawówkach. Policja odwiedziła dzieci
Dodaj komentarz
Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.
(czytaj więcej)Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!