Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
28 lutego 2023

Palił się dom, budynek gospodarczy i garaż. Ponad pół miliona zł strat

fot. OSP Nowa Wieś Wielka / OSP Brzoza

fot. OSP Nowa Wieś Wielka / OSP Brzoza

W miniony poniedziałek, 27 lutego wybuchł pożar przy ulicy Kolejowej #w Nowej Wsi Wielkiej. Starty są ogromne, a strażacy walczyli z jego skutkami przez kilka godzin.

Z nieznanych dotąd przyczyn doszło do pożaru trzech budynków przy ul. Kolejowej w Nowej Wsi Wielkiej. Ogniem zajął się budynek gospodarczy, garaż oraz budynek mieszkalny. Na miejsce, tuż przed godziną 14:00 wezwano siedem zastępów straży pożarnej. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP z Nowej Wsi Wielkiej, zastęp z OSP Brzoza, dwa zastępy z jednostki ratowniczo gaśniczej bydgoskiej szkoły podoficerskiej, JRG nr 4 i 2 w Bydgoszczy oraz dwa wozy dowódców.

- Łącznie do działań zostało zadysponowanych 39 strażaków. Po dojeździe na miejsce zastano obiekty zajęte płomieniami. Działania polegały na podaniu pięciu prądów wody i jednego prądu piany na palące się budynki. Konieczne były liczne prace rozbiórkowe dachu i stropu. Strażacy wynieśli dwie butle z gazem propan-butan oraz butlę z argonem, które zostały schłodzone. Ogniem, poza budynkiem gospodarczym i garażem zajęła się również część mieszkalna. Pożar był bardzo rozwinięty, dlatego trudno ustalić jego przyczynę - poinformował st. kpt. Karol Smarz oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy. Straty jakie ponieśli właściciele są bardzo duże. W garażu i budynkach gospodarczych znajdowały się narzędzia, sprzęt spawalniczy, ciągnik. Wstępnie straty zostały oszacowane na 600 tys. zł. Na szczęście, w momencie wybuchu pożaru w budynkach nikt nie przebywał.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)