Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Odznaczenia, wyróżnienia, medale. Kto otrzymał?

fot. MGOK Koronowo

fot. MGOK Koronowo

Tegoroczne dożynki gminy Koronowo były także okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień, medali i podziękowań.

Odznakę Honorową „Zasłużony dla rolnictwa”, na wniosek Burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego otrzymali: Dorota Runka z Lucimia, Władysław Glonek z Wilcza oraz Władysław Partatus z Wierzchucina Królewskiego.

Urząd Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczył medalem Pro Patria następujące osoby: Alojzego Jankowskiego, Klarę Grąbińską, Henrykę Zadworną, Seweryna Krumrych, Irenę Kuroczycką, Kazimierza Zmudziejewskiego, Stefana Pawłowskiego, Zbigniewa Iwickiego.

Stowarzyszenie Towarzystwo Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo odznaczyło Złotym Krzyżem Honorowym Towarzystwa Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej następujące osoby: Stefanię Zywert, Katarzynę Białobrzeską, Ewę Szumigałę, Bogusława Sottka.
Podziękowania trafiły również do rolników, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Burmistrz Koronowa wyróżnił: Krystynę i Witolda Szufrajda z Tryszczyna, Ewę i Wacława Goś z Gościeradza, Krystynę i Janusza Skotnickich z Gogolinka, Czesławę i Kazimierza Kołodziejczak z Witoldowa, Ewę i Ryszarda Radzińskich z Gogolina, Barbarę i Wiesława Kazimierczak z Nowego Dworu, Wiesławę i Michała Maciejewskich z Wilcza, Otylię i Jana Olszewskich z Wierzchucina Królewskiego, Hannę i Adama Kucińskich ze Starego Jasińca, Zofię i Karola Przeor z Popielewa, Urszulę i Pawła Piotrowskich z Wtelna, Wiesławę i Wojciecha Latos z Lucimia, Eugenię i Czesława Januszewskich z Lucimia oraz Aldonę Rakowską z Buszkowa.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)