Dziś mamy 13 maja 2025, wtorek, imieniny obchodzą:
11 maja 2022

O mowie nienawiści w liceum. Mówiono o przestępstwach na tle dyskryminacji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD – te słowa były# kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

O tym skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom mieli szansę dowiedzieć się uczniowie klas I, II i III licealnych, dzięki pogadane zorganizowanej przez mł.asp. Sandrę Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z mł.asp. Rafałem Wohlfeil i sierż. Karoliną Kasprzyk z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Mł.asp. Rafał Wohlfeil wspólnie z sierż. Karoliną Kasprzyk przeprowadzili ciekawą prelekcję, w której poruszyli wrażliwą tematykę, opowiadając o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć. Ciekawe pomysły o dobrych i złych stereotypach podawane przez licealistów zapadną w pamięci funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy na długo. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z głównych zadań policyjnych profilaktyków.

Wiedza i obycie z tematem konsekwencji prawnych dyskryminacji, mowy nienawiści czy propagowania zakazanych systemów totalitarnych, pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu.

Ponadto jako temat niespodzianka mł.asp. Sandra Mindak chcąc połączyć dwa zgoła inne zagadnienia, wykorzystała ciekawość uczniów i chęć poznania zawodu policjanta, prezentując zasady oraz etapy postepowania kwalifikacyjnego jakie trzeba spełnić chcąc wstąpić w szeregi Policji.

Materiał: mł. asp. Sandra Mindak/ KP Koronowo

Oceń artykuł: 21 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)