Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
29 kwietnia 2022

Jak gospodarować wodami? Na te pytania próbowano sobie odpowiedzieć

fot. UM w Koronowie

fot. UM w Koronowie

Gmina Koronowo stawia na edukację mieszkańców w# zakresie zrównoważonego gospodarowania wodami, zapobiegania suszom oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

27 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koronowie oraz Szkole Podstawowej Nr 2 w Koronowie odbyły się lekcje dotyczące wód podziemnych, przeprowadzone przez Pracownika Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w ramach akcji Aktywni Błękitni.

Gmina Koronowo współorganizowała inicjatywę, w celu uświadomienia najmłodszej części lokalnej społeczności jak cenna jest woda. Podczas spotkania dzieci z w/w szkół dowiedziały się jak oszczędzać wodę, czym są zbiorniki retencyjne, na czym polegają łąki kwietne, w jakim celu zachęca się do ich zakładania oraz wiele innych zagadnień dotyczących gospodarowania wodami.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas prezentacji, czynnie zadawały pytania oraz udzielały odpowiedzi.

Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony program edukacyjny mający połączyć szkoły promujące szeroko rozumianą edukację wodną, w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Materiał: UM w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)