Dziś mamy 19 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2021

Pożegnanie śp. druhny Eweliny. Ofiarowała swoje życie dla życia innych

fot. Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Całe swoje młode życie pomagała innym. Niestety po tragicznym w skutkach czwartkowym wypadku nikt nie był w stanie pomóc jej. Dziś w# Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie odbyła się Msza św. pogrzebowa śp. Eweliny Marchlewskiej. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda w imieniu władz rządowych i samorządowych, żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, wszystkich służb mundurowych złożył głębokie wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i Współpracownikom śp. kapral Eweliny Marchlewskiej.

–Trudno mówić w czasie przeszłym o osobie, która jeszcze przed chwilą biegła na zew alarmu i śpieszyła na pomoc bez względu na porę. Nie tak miało być. A jednak jestem pewien, że życie Eweliny było niezwykłym darem. Darem dla Jej bliskich i nas wszystkich - zdruzgotanych jej nagłym odejściem. Było darem dobroci, bezinteresowności i poświęcenia. Śp. kapral Ewelina Marchlewska swoją osobowością stanowiła wzór współczesnego patrioty. Tego nie zapomnimy– powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Śp. Kapral Ewelina Marchlewska otrzymała pośmiertnie Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju” nadany przez Ministra Obrony Narodowej i Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Samochód OSP Czernikowo, którym m.in. śp. druhna Ewelina Marchlewska podążała do pożaru, w czwartek 2 grudnia zderzył się czołowo z ciężarówką. Spoczęła na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. Oprócz Eweliny w wypadku zginął także Jan Zdzisław Kwiatkowski, który pracował w urzędzie gminy jako konserwator.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 27 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)