Dziś mamy 28 lipca 2021, środa, imieniny obchodzą:
22 października 2018
Zaskakujący wynik I tury wyborów na urząd burmistrza

Koronowo budzi się!

fot. pow.

fot. pow.

Jest szansa na przełamanie monopolu dotychczasowych władz gminy Koronowo. Najwięcej głosów na urząd burmistrza zdobył Patryk Mikołajewski. Ale będzie dogrywka.

 Przed południem w poniedziałek uzyskaliśmy pierwsze, nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów do samorządu gminy Koronowo. Najwięcej emocji budziły tu wybory na urząd burmistrza, który to od trzech kadencji nieprzerwanie sprawuje Stanisław Gliszczyński. Wbrew prognozom wielu obserwatorów życia samorządu, pierwsza turę wygrał Patryk Mikołajewski, reprezentujący komitet Koronowo Budzi Się - uzyskał 3 949 tj. 41,76% głosów. Drugie miejsce zajął Stanisław Gliszczyński (KWW Ziemia koronowska) z wynikiem 3 814, tj. 40,3%, a trzecie – Bogusław Guziński (KWW Koronowo Nasza Gmina) – 1 697, tj. 17,9% wyborców.

W drugiej turze spotkają się Patryk Mikołajewski i Stanisław Gliszczyński. – Dla mnie najistotniejsze jest doprowadzenie do zmian we władza gminy, które po prostu nie radzą sobie. Dlatego już teraz proszę sowich wyborców o poparcie Patryka Mikołajewskiego – powiedział nam Bogusław Guziński.

Minimalna większość

Wiadomo już kto zasiądzie w radzie gminnej. W 21-mandatowej radzie, będzie aż 11 przedstawicieli KWW Ziemia koronowska, komitetu popierającego Stanisława Gliszczyńskiego. To mniej niż w poprzednich wyborach ale więcej niż spodziewali się niektórzy samorządowcy. Naprzeciw nim stanie blok ośmiu radnych KWW Koronowo Budzi Się i dwóch z KWW Koronowo Nasza Gmina.

Skład rady miejskiej Koronowa będzie następujący:

KWW Ziemia Koronowska: Maciej Szlagowski, Katarzyna Karwat, Marian Kuropatwiński, Stanisław Gliszczyński (w wypadku wyboru na burmistrz - Danuta Czarnotta), Piotr Mitera, Olech Raddatz, Wojciech Orliński, Ewa Szymańska, Tomasz Gordon, Mirosława Holka, Artur Koper.

KWW Koronowa Budzi Się: Mariusz Weleziński, Illona Pubanc, Patryk Mikołajewski (jeśli zostanie burmistrzem - Piotr Kazimierski), Tomasz Skotnicki, Henryk Borowicz, Sławomir Marszelski, Katarzyna Szulta-Romaniuk, Elżbieta Mojzesowicz.

KWW Koronowa Nasza Gmina: Stanisław Sikorski, Bogusław Guziński.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)