Dziś mamy 19 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2023

Zawody sportowe w miłej atmosferze. Dzieci otrzymały piękne pluszowe misie

fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim

fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim

21 listopada 2023 r. w hali sportowo-widowiskowej soleckiego Ośrodka #Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia klas I-III szkół podstawowych.

Do zawodów przystąpili najmłodsi sportowcy z pięciu gmin naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po pięcioro dziewczynek oraz chłopców, którzy z przejęciem rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Jak zawsze liczyła się szybkość i dokładność wykonania poszczególnych zadań (każda klasa miała do wykonania pięć konkurencji). Po pasjonujących i przeprowadzonych w miłej atmosferze zawodach zanotowano następujące rozstrzygnięcia:

Klasy I:
1. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 19 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 17 pkt.
3. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 14 pkt.
4. Szkoła Podstawowa w Białych Błotach – 13 pkt.
5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 12 pkt.

Klasy II:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 24 pkt.
2. Szkoła Podstawowa w Białych Błotach – 18 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 12 pkt.
4. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 11 pkt.
5. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 10 pkt.

Klasy III:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 23 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 20 pkt.
3. Szkoła Podstawowa w Białych Błotach – 13 pkt.
4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 12 pkt.
5. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 7 pkt.

W punktacji łącznej, na którą składały się wyniki wszystkich trzech roczników dzieci każdej ze szkół, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie zdobywając łącznie 56 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 52 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim. Trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej w Białych Błotach, która wywalczyła 44 punkty. Czwarte miejsce dla Szkoły Podstawowej w Brzozie z dorobkiem 37 punktów, zaś piąte dla Szkoły Podstawowej w Ostromecku – 36 punktów.

Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach, piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali słodycze. Organizatorami turnieju byli MUKS Start oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.

Materiał: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim

Oceń artykuł: 41 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)