Dziś mamy 21 stycznia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2024

Zamierzasz założyć firmę? Pamiętaj o obowiązkowej rejestracji na PUE ZUS

fot. powierzone

fot. powierzone

Osoby, które właśnie zakładają swoją firmę, powinny #pamiętać o konieczności samodzielnej rejestracji konta na PUE/eZUS lub upoważnienia pełnomocnika do dokonania tego w ich imieniu.

Wszystko zaczęło się od ustaleń dzielnicowego starszego aspiranta Łukasza Ratajczaka z bydgoskiego Śródmieścia. Wynikało z nich, że 32-letni bydgoszczanin może posiadać środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku z tym policjant postanowił to sprawdzić.

W tym celu wczoraj (05.12.2024), wspólnie z dzielnicowymi sierżantem sztabowym Kamilem Kurdelskim oraz sierżantem sztabowym Marcinem Malińskim, pojechali pod ustalony adres na bydgoskim osiedlu Bocianowo. Tam zastali podejrzewanego mężczyznę. Po przedstawieniu powodu wizyty przystąpili do przeszukania zajmowanego przez niego lokalu. W jednym z pomieszczeń stała komoda. To w niej funkcjonariusze zabezpieczyli foliowe zawiniątka z suszem roślinnym oraz kryształem. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana oraz substancja 2-CB o łącznej wadze ponad 120 gramów. Bydgoszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

32-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dzisiaj (06.12.2024) prokurator objął go policyjnym dozorem.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)