Spotkanie z przedstawicielami Rady Sektora Wołowiny. Nowe przepisy
fot. A.Jasiek/ARiMR
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbyło się# spotkanie reprezentantów Rady Sektora Wołowiny z przedstawicielami Departamentu Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt. W dyskusji uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a obrady poprowadził zastępca prezesa ARiMR Marek Budzich.
Głównym tematem rozmów były propozycje rozwiązań dotyczących wdrażania przepisów Rozporządzenia UE dotyczącego tzw. EUDR. Chodzi o ograniczenie obrotu produktami powstałymi w wyniku wylesiania lub degradacji lasów. Omówiono m.in. konsekwencje wprowadzania nowych regulacji dla hodowców oraz możliwe sposoby wspierania ich w dostosowywaniu się do obowiązujących wymogów.
W celu zapewnienia skutecznej i efektywnej realizacji przepisów EUDR w Polsce współpraca MRiRW oraz ARiMR z przedstawicielami producentów mięsa wołowego będzie kontynuowana.
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Czytaj również
Dodaj komentarz
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział w #powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu# ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!