Dziś mamy 20 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Wrzuć temat


Widziałeś ważne lub interesujące wydarzenie, a może wiesz o czymś istotnym? Poinformuj internautów o tym, co dzieje się w Twojej okolicy – przyślij informacje, zdjęcia lub film.


Twórz z nami ten portal! Wypełnij formularz. Jeśli podasz swój nr telefonu – sprawniej i szybciej zareagujemy.


Informacje, zdjęcia i filmy można przesyłać także na: kontakt@bydgoski24.pl

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)