Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie
fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią #o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.
Jednym ze sposobów na ograniczenie odpadów jest korzystanie ze zniczodzielni, które stają się coraz bardziej popularne na cmentarzach. Są to specjalne regały, gdzie można zostawić nieuszkodzone szklane znicze, aby inni mogli je ponownie wykorzystać, dodając jedynie wkład. To rozwiązanie pozwala oszczędzić pieniądze i wspierać działania proekologiczne poprzez wielokrotne użycie tych samych zasobów.
Więcej informacji o zniczodzieniach znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=3mgOehoxeHc&t=56s
Segregacja odpadów na cmentarzach
Jeżeli znicz nie nadaje się już do ponownego użycia, warto pamiętać o właściwej segregacji odpadów. Szklane znicze są produkowane z innego rodzaju szkła niż butelki i szkło opakowaniowe, dlatego z uwagi na różnice w temperaturze topnienia oraz zanieczyszczenie parafiną i dymem nie wrzucamy ich do pojemników na odpady szklane. Znicze zawsze należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Postępujemy w ten sam sposób również w przypadku zniczy stłuczonych.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami podczas wizyt na cmentarzach to wyraz troski nie tylko o pamięć o bliskich, ale także o środowisko.
Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Czytaj również
- Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
- Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
- Jubileusz 90-lecia ZUS. Jak przez ten czas zmieniła się instytucja?
- Dodatkowy pojemnik do segregacji odpadów. Nowe przepisy unijne
- Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Dodaj komentarz
Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze
Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto #górnicze. Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.
(czytaj więcej)Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku w 8. Kujawsko-Pomorskiej #Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!