Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Wierzchucin Królewski zabiega o oświetlenie. Czekają na decyzję

fot. arch.

fot. arch.

Dopiero po uzupełnieniu dokumentacji projektowej będzie można# wykonać oświetlenie w Wierzchucinie Królewskim. Niestety, gmina Koronowo nie jest właścicielem działki, na której mają stanąć lampy, więc trzeba jeszcze czekać na postępowanie administracyjne.

– Czy starostwo powiatowe  przesłało dokumentację projektową i pozwolenie na budowę lamp ulicznych w kierunku Przedszkola w Wierzchucinie Królewskim – zapytał niedawno burmistrza Koronowa radny Rady Miejskiej w Koronowie Henryk Borowicz. – W związku z zapytaniem przedłożonym przez pana radnego dotyczącym zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego w Wierzchucinie Królewskim” uprzejmie wyjaśniam, że postanowieniem z dnia 20 stycznia 2022 r. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy nałożyło na pełnomocnika obowiązek usunięcia nieprawidłowości występujących w przedmiotowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Kluczową kwestią w sprawie braku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę jest fakt, iż działka, na której planuje się budowę oświetlenia nie jest własnością gminy Koronowo, a jedynie gmina włada nią na zasadach samoistnego posiadania, co nie jest tożsame z prawem własności – wskazał na wstępie burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Burmistrz poinformował także. – W związku z powyższym obecnie toczy się postępowanie o ograniczenie w korzystaniu z nieruchomości na podstawie art. 124a Ustawy o gospodarce nieruchomościami. Po zakończeniu przedmiotowego postępowania i wydaniu decyzji administracyjnej w tej sprawie organ będzie w posiadaniu podstawy prawnej do udzielenia pozwolenia na budowę linii kablowej oświetlenia drogowego wraz z latarniami drogowymi na terenie działki nr 113 w miejscowości Wierzchucin Królewski – wyjaśnił burmistrz.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)