Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
05 sierpnia 2022

Wielki pożar poszycia leśnego. 14 zastępów walczyło z żywiołem (ustalenia)

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

4 sierpnia okazał się pracowitym dniem dla strażaków. Kilka minut po# godz. 11:00 zostali zadysponowani do pożaru poszycia leśnego na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. W trakcie działań gaśniczych strażacy dostali kolejne zgłoszenie również dotyczące pożaru poszycia leśnego znajdującego się kilka kilometrów od pierwszego pożaru. Podmuchy wiatru i sucha ściółka w lesie powodowały szybkie rozprzestrzenianie się ognia, dlatego na miejscu działań pracowały liczne siły i środki z powiatu bydgoskiego.

Materiał: OSP Solec Kujawski/red.

Aktualizacja

Oba pożary miały miejsce na granicy miasta Bydgoszcz i gminy Nowa Wieś Wielka. Pierwszy znajdował się nieopodal Emilianowa. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 10:44 i wyjechała w 11 zastępach, 9 z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych i dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na terenie o wielkości 0,26 hektara  wybuchł pożar poszycia leśnego, który udało się dopiero ugasić około godz. 13:46. W tym celu wykorzystano 4 prądy wody w natarciu na źródła ognia. Nie był to jednak koniec walki.

O 13:05, również na terenie byłego Zachemu doszło do kolejnego pożaru. W tym przypadku ogień zdołał objąć aż 1 hektar powierzchni lasu. Konieczne było zwiększenie ilości zastępów do czternastu, w tym dodano jeden zastęp JRG i trzy zastępy z OSP. Ogień ugaszono za pomocą 5 prądów wody. Łącznie do gaszenia wykorzystano aż 42 metry sześcienne wody. Działania zostały zakończone o 18:32 i trwały łącznie 7 godzin i 47 minut.

Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)