Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Wielki pożar pola. Na miejscu działało 7 zastępów straży

fot. OSP Dąbrowa Chełmińska

fot. OSP Dąbrowa Chełmińska

Wczoraj chwilę po godzinie 16:00, strażacy #zostali zaalarmowani do pożaru zbóż w miejscowości Gzin.

Dym był widoczny z odległości kilku kilometrów. Na szczęście sprawne przybycie na miejsce wszystkich służb zminimalizowało straty do minimum. W akcję gaśniczą zaangażowany był rowniez ciężki sprzęt rolniczy, który skutecznie odciął drogę pożaru. W akcji udział brały 2 zastępy OSP w Czarżu, 2 zastępy z OSP w Dąbrowie Chełmińskiej i po jednym zastępie z JRG 2 Bydgoszcz, OSP Gzin i OSP Wałdowo Królewskie.

Materiał: OSP Dąbrowa Chełmińska

Ustalenia

Pożar udało się opanować w ciągu kilku minut, dzięki zmasowanemu i szybkiemu działaniu strażaków. Ogień zdążył obąć teren o wielkości około hektara. Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz przyczyną pożaru było zaprószenie ognia od maszyny rolniczej. Do sytuacji doszło podczas prac rolnych.

Na szczęście oszacowane straty są niewielkie, ponieważ w większości ogień się rozniecił na rżysku. Uważa się, że gospodarz poniósł straty o wartości około 2 tys. zł za pozostały jęczmień, którego nie zdążył skosić.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)