Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
04 sierpnia 2022

Urządzenie do terapi EEG nadal niesprawne. Stoi tak od 2016 roku

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie działa urządzenie do terapii EEG w# koronowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uszkodzeniu uległo oprogramowanie, którego od ponad sześciu lat nie udało się naprawić!

Niedawno radny powiatu bydgoskiego Piotr Jagielski złożył interpelację dotyczącą urządzenia do terapii EEG Biofeedback w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koronowie. – W zasobach Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Koronowie znajduje się urządzenie do terapii EEG Biofeedback. Przez kilka lat urządzenie to służyło podopiecznym poradni przynosząc pozytywne efekty. Aktualnie urządzenie jest wyłączone z eksploatacji. Proszę o wsparcie poradni celem uruchomienia urządzenia, aby podopieczni placówki miały możliwość ponownego korzystania z terapii – wskazał radny.

Starosta bydgoski Wojciech Porzych przesłał radnemu odpowiedź pani dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Koronowie. – Uprzejmie informujemy. że oprogramowanie podmiotowego urządzenia EEG Biofeedhack (otrzymanego przez naszą poradnię w 2009 r. - dop. KP) uległo uszkodzeniu już przed 2016 r. Ówczesna dyrektor Pani Wanda Świeżak podejmowała kilkukrotnie próby przywrócenia sprawności ww. sprzętu. Podjęto próby nawiązania kontaktu z przedstawicielami dystrybutora ww. urządzenia - jednakże bezskutecznie – wyjaśniła dyrektor PPPP w Koronowie Aneta Ruprik.

Chyba najwyższy czas, aby po ponad sześciu latach przewrócić urządzenie do sprawności – zapewnić mu oprogramowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)