Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
28 września 2018
Europejski Dzień Języków Obcych

Uroczyście w SP nr 2

fot. Joanna Superson

fot. Joanna Superson

Europejski Dzień Języków Obcych każdego roku obchodzony jest 26 września. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie obchodziła ten dzień bardzo uroczyście.

Uczniowie wszystkich klas ubrani w kolory flagi Zjednoczonego Królestwa lub Niemiec promowali dane państwo. Ponadto szkoła ozdobiona była plakatami promującymi wybrany przez autora kraj. Oprócz tak uroczystego akcentu zadaniem klas było wykonanie chorągiewek oraz wspólnego zdjęcia. Frekwencja była ogromna, ponieważ prawie wszystkie klasy wraz z wychowawcami zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Mrozińska, Joanna Superson Bartłomiej Kisiała oraz Danuta Jaskuła -Strychalska po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców. Klasą, która spełniła wszystkie kryteria i wyprzedziła pozostałych uczestników konkursu zdobywając 79 punktów jest klasa IVA, II. klasa IVC - 59 punktów, III. klasa VIE - 57 punktów. Wyróżnienie dla klasy VD, która zdobyła 54 punkty.

materiał: Joanna Superson

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i# Warzyw. Z tej okazji warto przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Startuje kolejny projekt

18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko# Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)