Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
18 października 2021

Uczniowie z wizytą w Karolowie. Poznali tamtejsze kierunki kształcenia

fot. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

fot. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

6 października 2021 roku uczniowie klasy ósmej #pod opieką pań Beaty Surdej i Marty Pilarskiej pojechali do Zespól Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Najpierw odwiedziliśmy pracownię, w której uczniowie uczą się architektury krajobrazu. Następnie uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji ekonomii, układaliśmy puzzle przedstawiające byka (oznaczającego hossę na giełdzie) i niedźwiedzia (symbolizującego bessę). Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca weterynarza. Oglądaliśmy maszyny rolnicze. Rozpoznawaliśmy rodzaje zbóż. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w gospodarstwie rolnym. Odwiedziliśmy też sale, w których uczniowie zdobywają zawód technika żywienia i usług gastronomicznych.

Na zakończenie naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani pyszną zupą ogórkową, zajrzeliśmy do sali gimnastycznej i przyszkolnego muzeum.

To był udany dzień!

Materiał: Julia Spierewka (klasa VIII) / Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)