Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
18 października 2021

Uczniowie z wizytą w Karolowie. Poznali tamtejsze kierunki kształcenia

fot. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

fot. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

6 października 2021 roku uczniowie klasy ósmej #pod opieką pań Beaty Surdej i Marty Pilarskiej pojechali do Zespól Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Najpierw odwiedziliśmy pracownię, w której uczniowie uczą się architektury krajobrazu. Następnie uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji ekonomii, układaliśmy puzzle przedstawiające byka (oznaczającego hossę na giełdzie) i niedźwiedzia (symbolizującego bessę). Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca weterynarza. Oglądaliśmy maszyny rolnicze. Rozpoznawaliśmy rodzaje zbóż. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w gospodarstwie rolnym. Odwiedziliśmy też sale, w których uczniowie zdobywają zawód technika żywienia i usług gastronomicznych.

Na zakończenie naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani pyszną zupą ogórkową, zajrzeliśmy do sali gimnastycznej i przyszkolnego muzeum.

To był udany dzień!

Materiał: Julia Spierewka (klasa VIII) / Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)