Dziś mamy 24 marca 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 lipca 2024

Święto Policji. Wojewódzkie uroczystości z wręczeniem odznaczeń

 Fot. Tomasz Czachorowski

Fot. Tomasz Czachorowski

Funkcjonariuszki i funkcjonariusze w całym kraju obchodzą Święto Policji.# Wojewódzkie uroczystości – z wręczeniem odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oraz piknikiem na Wyspie Młyńskiej – odbywają się dziś w Bydgoszczy. Samorząd województwa reprezentują przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Dariusz Kurzawa.

– Fundamentem silnego, odpowiedzialnego państwa jest bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa zwykłych obywateli, których gwarancją są codzienna oddana służba policjantek i policjantów, ich profesjonalizm i determinacja w ściganiu przestępców, gotowość niesienia pomocy obywatelom w potrzebie i ponoszenia niezbędnego ryzyka w akcjach. W dniu Święta Policji dziękuję wszystkim funkcjonariuszom, dzięki którym cieszymy się bezpieczeństwem na naszych ulicach i w naszych domach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Kujawsko - Pomorskiem pracuje blisko 5 tysięcy policjantów i 1 200 zatrudnionych w Policji cywili, działających w strukturach Komendy Wojewódzkiej, 19 komend miejskich i powiatowych, 27 komisariatów, 36 posterunków, Oddziału Prewencji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Ich ostatnie sukcesy to m.in. likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej produkującej na wielką skalę (150 kilogramów tygodniowo) i wprowadzającej do obrotu syntetyczne narkotyki oraz rozbicie siatki zajmującej się handlem ludźmi wykorzystywanymi do pracy przymusowej. Policja stale się unowocześnia – wśród ostatnich inwestycji są m.in. zakupy specjalistycznego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych oraz nowych radiowozów i dronów, a także budowa nowych posterunków.

Znakomicie układa się w naszym regionie współpraca Policji z samorządem województwa i samorządami lokalnymi, co owocuje samorządowym wsparciem finansowym w zakupach i niezbędnych policyjnych inwestycjach infrastrukturalnych. Rok temu samorząd województwa sfinansował zakup dziesięciu laserowych mierników prędkości, które trafiły na wyposażenie patroli wydziałów ruchu drogowego sześciu komend powiatowych.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 50 38

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie #poświęcone weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety #Jędrzejewskiej 21 marca zostanie podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)