Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
19 stycznia 2022

Strzelali gole dla Marzeny. Zagrali charytatywny turniej piłkarski

fot. ML

fot. ML

Już trzeci raz do Koronowa przybyli okoliczni piłkarze z klubów i placówek, by# wesprzeć kogoś w potrzebie. Tym razem zagrali dla kogoś, kogo znają z podwórka.

Akademia Piłkarska Koronowo, klub Victoria Koronowo oraz Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zorganizowali 15 stycznia kolejny turniej charytatywny z cyklu „Gole dla…”. W tym roku piłkarze spotkali się w hali widowiskowo-sportowej w Koronowie, by zbierać pieniądze dla Marzeny Bielawskiej.

Turnieje „Gole dla…” to inicjatywa, która powstała trzy lata temu. Są to zawody odbywające się cyklicznie raz do roku. Podczas nich zbiera się pieniądze dla osób ciężko chorych, żeby wesprzeć ich leczenie, bądź pomóc w codziennym życiu. – Trzy lata temu odbyła się pierwsza edycja tego turnieju. Poznałem Violettę Górską, Panią prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać. Wspólnie myśleliśmy jak się zaangażować ze strony sportowej, by pomagać ludziom. Pierwszy turniej odbył się pod nazwą „Gole dla onkologii”. Była to zbiórka pieniążków dla dzieci z bydgoskiej onkologii – opowiedział początki tej inicjatywy Damian Małkowski, trener i członek zarządu klubu Victoria Koronowo.

W tym roku turniej się odbył pod nazwą „Gole dla Marzeny”. Marzena Bielawska to mieszkanka Koronowa, która choruje na naczyniaka rdzenia kręgowego. Jest niemożliwy do wyleczenia. Choroba doprowadziła do niedowładu kończyn, przez co pani Marzena potrzebuje ciągłej opieki. Pieniądze ze zbiórki mają zostać przeznaczone na wózek elektryczny, który pozwoli jej samodzielnie funkcjonować.

Sędziowie górą

W zawodach uczestniczyło 13 ekip. Każda po uiszczeniu wpisowego zagrała serię meczów w systemie pucharowym. Zespoły podzielone na cztery grupy walczyły o zwycięstwo. Wśród nich były zarówno drużyny z klubów sportowych, jak i teamy, których zawodnicy pochodzili z państwowych placówek bądź różnorodnych instytucji. W przerwach pomiędzy grą można było zakupić paczki z upominkami, poczęstować się ciastem lub żurkiem u lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich z Bytkowic albo wziąć udział w licytacjach.

Ostatecznie zwycięską drużyną tego turnieju byli Sędziowie Bydgoszcz. Drugie miejsce zdobyli Młodzi Tytani, trzecie 40%, a czwarte Pomorzanin I Serock.

Więcej takich zbiórek w Koronowie?

Turniej został doceniony przez burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego. – Myślę, że jest to bardzo cenna inicjatywa i trzeba wspierać każdą taką akcję w naszym mieście. Nie tylko wspierać, ale też i inicjować – powiedział. Dodał, że o ile obostrzenia na to pozwolą, to będzie więcej podobnych imprez sportowych, gdzie zostaną zorganizowane zbiórki na cele charytatywne.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)