Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
19 października 2021

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali sprawców. Skradzione mienie odzyskano

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o# kradzież rozbójniczą. 33 i 26-latek na terenie bydgoskiego dworca PKS, pod groźbą użycia przemocy, zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Podejrzani przyznali się do przestępstwa.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia pokrzywdzonego, który przyszedł do śródmiejskiego komisariatu. Tam poinformował policjantów, że pół godziny wcześniej, na dworcu PKS w Bydgoszczy, dwóch sprawców pod groźbą pozbawienia życia zabrali mu telefon komórkowy.

Do tej sytuacji doszło, gdy pokrzywdzony siedział na jednym ze stanowisk. Wówczas dwóch mężczyzn usiadło koło niego. Następnie jeden z nich położył na jego telefonie ulotki o chorym dziecku i powiedział, żeby dał pieniądze. Pokrzywdzony odmówił, po czym mężczyzna zabrał ulotki razem z telefonem. Na prośby o oddanie telefonu, jeden ze sprawców zagroził mu pozbawieniem życia.

Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy kryminalni. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring w pobliżu miejsca zdarzenia i przekazali rysopis patrolom. Chwilę później patrol kryminalnych zauważył dwóch mężczyzn o podobnym rysopisie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Dworcowej i Pomorskiej. Funkcjonariusze natychmiast podeszli do nich i wylegitymowali.

Jeden z nich posiadał ulotki, o których mówił pokrzywdzony. Niestety nie mieli przy sobie skradzionego telefonu. 33 i 26-latek zostali zatrzymani. Na miejsce przyjechał drugi patrol. Policjanci ustalili, że skradzione mienie ukryli, gdzieś w krzakach w Parku Kazimierza Wielkiego. Telefon został odnaleziony przez kryminalnych. Leżał w jednym z miejsc parku. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży rozbójniczej. 33 i 26-latek zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam podejrzani przyznali się do przestępstwa i poddali się dobrowolnie karze.

Materiały: kom. Przemysław Słomski - Zespół prasowy KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)