Dziś mamy 24 marca 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 lutego 2025

Spotkanie z poicjantem. Tematem było zabezpieczenie domów i mieszkań

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu, na zaproszenie #Stowarzyszenia Kobiet Biznesu w Osielsku, odbyło się spotkanie z Kierownikiem Posterunku Policji w Niemczu, podczas którego informował on jak właściwie zabezpieczać swoje domy i ustrzec się przed kradzieżami i włamaniami.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja, a nienadzorowana posesja czy brak odpowiednich zabezpieczeń generują owych okazji szczególnie więcej. Nie tylko dla profesjonalnych, ale i przypadkowych włamywaczy. W trakcie spotkania z członkiniami Stowarzyszenia Kobiet Biznesu w Osielsku, podkomisarz Adrian Cieślewicz informował jak się zachować, aby uniknąć przykrej niespodzianki, na przykład po powrocie z urlopu.

Funkcjonariusz wskazał, iż najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad, który podczas naszej nieobecności zwróci uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem lub domem. Zwrócił również uwagę, aby podczas wyjazdów zamykać wszystkie drzwi, okna i zadbać o oświetlenie posesji. Policjant wskazał, iż skutecznym, jednak kosztowniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie kompleksowego systemu zabezpieczeń domu, składającego się z kilku współpracujących ze sobą elementów: monitoringu, alarmu domowego, drzwi antywłamaniowych i solidnych zabezpieczeń okiennych.

Uczestniczki spotkania zostały również przestrzeżone, że media społecznościowe mogą być również źródłem informacji dla złodzieja. Tego typu publikacjami zdecydowanie lepiej pochwalić się po powrocie, a nie w czasie rzeczywistym – nic tak nie ucieszy złodzieja jak informacja, że rodzina przebywa na dwutygodniowych wczasach poza granicami kraju, a tym samym w mieszkaniu nikogo nie ma.

Kobiety biorące udział w zebraniu dowiedziały się również, jak zachować się, gdy dojdzie już do włamania. Chodzi tu przede wszystkim o niezacieranie śladów przestępstwa i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy policji.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zwieńczone zostało żywą dyskusją i licznymi pytaniami.

 materiał: KMP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie #poświęcone weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety #Jędrzejewskiej 21 marca zostanie podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)