Przyszłość wychowania fizycznego. Debata nad nową podstawą programową

fot. Powiat Bydgoski
Z dniem 1 września 2025 roku wejdzie w życie nowa #podstawa programowa zajęć wychowania fizycznego, która ma na celu dostosowanie edukacji do zmieniających się potrzeb współczesnych uczniów. Z powodu rosnących problemów zdrowotnych młodych ludzi, takich jak spadek aktywności fizycznej oraz coraz częstsze trudności z kondycją, konieczne stało się wprowadzenie zmian w metodach nauczania wychowania fizycznego.
Aby wypracować odpowiednie rekomendacje, w dniu wczorajszym tj. 12 lutego br. w budynku w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW zorganizowano debatę pod hasłem „Przyszłość wychowania fizycznego: nowa podstawa programowa”. Celem spotkania było zastanowienie się, co należy zmienić, by zajęcia wychowania fizycznego skuteczniej odpowiadały na potrzeby uczniów. Podjęto próbę opracowania rozwiązań, które zmotywują dzieci i młodzież do większej aktywności fizycznej oraz poprawią ich kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.
Wydarzenie, zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zgromadziło ponad 200 uczestników – nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele środowisk edukacyjnych z całego województwa kujawsko-pomorskiego, w tym z powiatu bydgoskiego. Debata odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego Piotra Kozłowskiego, który również wziął udział w wydarzeniu.
Zebrane postulaty zostaną przekazane do zespołu pracującego nad nową podstawą programową, co daje realną szansę na stworzenie programu odpowiadającego na potrzeby współczesnych młodych ludzi i wyzwania, jakie stawia przed nimi dzisiejszy świat.
Wyniki debaty podkreślają, jak ważne było to spotkanie i jaka waga miała przeprowadzona dyskusja. Dzięki temu istnieje realna szansa na stworzenie programu, który skutecznie odpowiada na potrzeby młodych ludzi i wyzwania współczesnego świata.
materiał: Powiat Bydgoski
Galeria





Czytaj również
- Medal Gloria Artis dla bydgoskiego fotografika. Ceremonia wręczenia
- Eksperci debatowali na Uniwersytecie. Partycypacja społeczna w samorządzie
- Koniec z papierem i stosami teczek. EZD RP tematem spotkań w Urzędzie
- 44. rocznica wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. "Bydgoskiej prowokacji"
- Obradował sejmik. Radni przyjęli stanowisko i szereg sprawozdań
Dodaj komentarz
Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie #poświęcone weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety #Jędrzejewskiej 21 marca zostanie podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji

Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!