Przedszkolaki otrzymały odblaski w akcji „Bądź widoczny na drodze”

fot. KMP Bydgoszcz
Kilkudziesięciu przedszkolaków z Kruszyna w gminie# Sicienko, otrzymało kamizelki odblaskowe w# ramach akcji "Bądź widoczny na drodze" przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym.
Od lat październik nosi szumną nazwę miesiącem odblasków. Z nastaniem tego miesiąca dni stają się coraz krótsze. Dlatego też akcja ta prowadzona jest w trosce między innymi o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, aby w porze wieczorowo-nocnej, zwłaszcza jesienią i zimą były widoczne z większej odległości.
Asp. Sandra Mindak oraz dzielnicowy z Kruszyna st. asp. Janusz Wojtczak z komisariatu w Koronowie dzięki „Autochodzikowi” zachęcali dzieci do tego żeby po drodze poruszały się w odblaskach. Policjanci dzięki zabawie z udziałem dzieci- pieszych ubranych w odblaskowe kamizelki, pomogli zobrazować najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków.
Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu czy śniegu, zmierzch to potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo, poprawia ich widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów takich jak przechodzenie na drugą stronę jezdni, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie nie ma chodników.
Noś odblaski bądź widoczny na drodze!
Materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Policja świętowała dzień przedszkolaka. W jaki sposób?
- Policja czytała dzieciom. Włączyła się w akcję czytelniczą
- „Sówki” odwiedziły policjantów. Złożyły im życzenia świąteczne
- „Bezpieczny i widoczny przedszkolak”. Policjanci odwiedzili przedszkolaków
- Dla bezpieczeństwa przedszkolaków. Ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię
Dodaj komentarz
Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.
(czytaj więcej)"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!