Pracowity miesiąc grupy SPEED. Zatrzymali aż 28 praw jazdy
fot. KMP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED tylko w lipcu zatrzymali aż 28 praw jazdy# kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Użytkownicy pojazdów ponieśli surowe konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy.
Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu, a przede wszystkim alkohol przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też, policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji wyciągają surowe konsekwencje.
Nie inaczej było w lipcu, kiedy patrol z bydgoskiej grupy SPEED, w składzie: sierżant sztabowy Arkadiusz Zawidzki i starszy sierżant Agnieszka Rymarczyk, zatrzymał uprawnienia do kierowania pojazdami aż 28 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.
Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i brawurowej jazdy był kierujący, który 6 lipca, chwilę po 20:00, na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy pędził z prędkością 159 km/h. To aż o 109 km/h za szybko na tym odcinku drogi. Skończył on z mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Na dodatek stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Kolejnym przykładem brawury na drodze jest kierujący, który trzy dni wcześniej (3.07.2024) pędził tą sama ulicą, mając na liczniku 134 km/h, przekraczając w ten sposób prędkość aż o 84 km/h. W stosunku do niego policjanci również wystawili mandat w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktów karnych.
Przekraczanie prędkości nie dotyczy jedynie kierujących samochodami. W ręce patrolu z grupy SPEED wpadł motocyklista, który 8 lipca, około 20:30, również na ulicy Wyszyńskiego, jechał z prędkością 107 km/h, przekraczając ją o 57 km/h. To jednak nie wszystko. Policjanci ustalili, że kierowca ten nie uczy się na własnych błędach, ponieważ wcześniej był już karany za zbyt szybką jazdę, przez co działał w recydywie i czekała go za to surowsza kara pieniężna. Skończył z mandatem w wysokości 3 000 złotych oraz 13 punktami.
W kolejnych dniach ten sam patrol grupy SPEED zatrzymał uprawnienia kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość między innymi na ulicy Fordońskiej oraz Nowotoruńskiej w Bydgoszczy. Tam również posypały się mandaty.
Ukaraniem na kwotę 2 000 złotych i 14 punktami zakończyła się jazda kierowcy, który 16 lipca, na ulicy Fordońskiej, przekroczył prędkość o 62 km/h. Następnie 1 500 i 13 punktów karnych dla kierowcy, który 23 lipca, na ulicy Nowotoruńskiej jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.
To jedynie kilka przykładów ze służby sierżanta sztabowego Arkadiusza Zawidzkiego i starszej sierżant Agnieszki Rymarczyk, którzy niemal każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.
Głównym zadaniem tej wyspecjalizowanej grupy jest reagowanie na niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze, szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.
Materiał: KMP Bydgoszcz
Galeria
Czytaj również
- Dachowanie skody. Kierowca z urazem głowy zabrany do szpitala
- Pożar budynku. Spaleniu uległy materiały budowlane
- 31-letni kierowca uderzył w trzy samochody. Trudne warunki na drogach
- Nie ustąpił pierwszeństwa. Zderzenie ciężarówki z osobówką
- Pijany kierowca zatrzymany przez żołnierzy. Ponad 3 promile alkoholu
Dodaj komentarz
Dzień Recyklingu Baterii. Dlaczego stwarzają zagrożenie?
Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez akumulatorów oraz baterii. #Mają one jednak określoną żywotność i już po jednorazowym wykorzystaniu stają się odpadem. Nieodpowiednio zutylizowane zanieczyszczają naszą planetę i mogą stać się zagrożeniem dla ludzi, zwierząt i roślin.
(czytaj więcej)Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?
Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu
Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!